Studený, Štohanzl - Halíček, Dolejší, Melichar, Dodica, Kocich, Ptáčník, Flajsar J., Gregorovič, Bartůněk, Krčál, Parolly, Veselý, Korbel

4:4

4/3 - 4/3

Burget 6, Flajsar R. 5, Horut 5

Bavlnka, Gourgoumis, Pšenica - Burget, Vaněk, Žvak, Šipka, Václav V., Bosák, Dostalík, Flajsar R., Arsenić, Horut, Václav L., Jezdimirović, Hastík

Kénik nevstoupil do utkání s Novým Veselím vůbec dobře a o poločase prohrával o pět branek. Svěřenci Pavla Hladíka v druhé půli ale zabrali a berou aspoň bod za remízu 25:25.

Lepší vstup do utkání 16. kola STRABAG Rail Extraligy měli hráči domácího Sokola. Po dvou gólech křídel Bartůňka a Halíčka šli domácí do vedení 4:1. Když navíc proměnil Parolly sedmimetrový hod, reagovala brněnská střídačka oddechovým časem v osmé minutě zápasu. To se ukázalo jako dobrý krok. Hosté dokázali zastavit domácí gólovou statistiku a snížili na 5:4, na což pro změnu reagovalo oddechovým časem domácí Nové Veselí. V dalších minutách byla hra i skóre vyrovnané. Vyšší náskok ve skóre si domácí hráči začali znovu budovat od 23. minuty prvního poločasu. Závěrečná pětiminutovka patřila rovněž domácím a zdálo se, že se do kabin půjde za stavu 15:11. V poslední vteřině byl však domácím písknut devítimetrový hod. Do branky se postavil hostující Pšenica a hráči postavili vysoký blok. Ke střele se však postavil Adam Ptáčník, který krásnou střelou mířil naprosto přesně a k radosti celé veselské střídačky prostřelil hostující blok i gólmana.

Do druhé půlky vstoupili gólově opět domácí hráči po brance nové posily na pravé spojce Marka Korbela. Hosté však dokázali reagovat a ukázali, že se na druhé poločasy dokáží vyhecovat. Domácí rozhodilo několik vyloučení, technické chyby a hlavně neproměněné šance – v druhém poločase vstřelili pouhých 9 branek. Hosté dokázali do 44. minuty stáhnout skóre až na 19:18. Veselští hráči dál bojovali, atmosféra utkání byla výborná a opět jsme mohli jen litovat, že v hale nemohou být skvělí domácí fanoušci. Rozdíl ve skóre se v následujících minutách držel mezi jednou, dvěma až třemi brankami ve prospěch domácích. Do poslední dvouminutovky šli veselští s vedením a skóre 25:23. Domácím se staly osudné chyby v obraně, neproměněný útok a špatná rozehrávka. Hosté tak dokázali osmnáct vteřin před koncem vyrovnat na konečných 25:25.