14. 8. 2019 - Vojtěch Cigl

Trenér Vávra: Být v Brně je pro mě výzva

Vedení SKKP Handball Brno sáhlo po sezoně ke změně trenéra. Andreje Titkova nahradil bývalý trenér Litovle a Kopřivnice Ivo Vávra. V článku vám s trenérem přinášíme rozhovor.

V kolika letech a kde si začínal s házenou, a jaké byly tvoje trenérské začátky?

Pocházím z Kopřivnice, takže jsem s házenou začínal v Kopřivnici. Házenou jsem začal hrát v 7 letech, prošel jsem všemi mládežnickými kategoriemi, bohužel vinou zdravotního stavu jsem s hráčskou kariérou skončil a začal jsem se věnovat trénování. Začátky mého trénování byly u mládeže, postupně jsem se vypracoval až k trénování "áčka", kde jsem začínal jako asistent trenéra a poté jsem povýšil a stal se hlavní kouč. Po pěti sezónách jako hlavní trenér v Kopřivnici jsem strávil dvě sezony v Litovli a teď jsem tady, v Brně.

S jakými ambicemi jsi do Brna přišel?

Dostal jsem nabídku z Brna, s tím, že Brno chce házenou pozvednout výš. Je to pro mě výzva, protože minulá sezóna se Brnu nepovedla a skončilo předposlední. Klubu se podařilo přivést kvalitní hráče a vhodně doplnit kádr, takže abych byl konkrétní, naším cílem je postup do play-off.

Co se týče kádru, tak už je uzavřený, nebo se může stát že ještě někdo přijde?

Kádr je už uzavřený. Samozřejmě může se stát, že ještě někdo přijde, ale to by musel být hráč, který svou kvalitou a zkušenostmi týmu hned pomůže.

Jaká je nálada v týmu?

Jsem velice příjemně překvapen, jak kabina funguje. Obrovskou zásluhu na tom mají starší hráči. Parta sedí dobře a pokud ten kolektiv táhne za jeden provaz, tak by to mohl být základní kámen úspěchu.

Jak hodnotíš letní přípravu?

V přípravě zkoušíme nový model, kdy se hráči připravovali 4 týdny sami a 14 dní se připravujeme společně, takže jsme fyzickou kondici trochu upozadili a začali jsme hned pracovat s míčem. S kluky se poznáváme navzájem, zatím můžeme být spokojení. Hráli jsme čtyři přípravná utkání. Porazili jsme Nové Veselí, remizovali jsme s týmem Piotrkóv z polské superligy, zahráli jsme perfektní poločas s německým Dessau, bohužel pak už nám došly síly a prohráli jsme s Lincen. V přípravě nejde moc o výsledky, ale zatím můžu být spokojený, kluci k tomu přistupují s vervou a zodpovědně.

Co očekáváš od prvního kola?

Začínáme venku s Hranicemi, což je samozřejmě silný soupeř. Bude to nečitelný soupeř, protože Hranice hodně obměnily kádr. Pro mě osobně je to rival se vším všudy, protože jsme si blízcí regionálně, navíc Hranice nyní trénuje Mirek Bartoň, s kterým jsem v Kopřivnici začínal trénovat a jsme
kamarádi, takže to pro mě bude mít specifický nádech. Určitě do toho půjdeme na sto procent a chceme v Hranicích vyhrát.