Ilić, Grulich - Ratkovský, Missbach, Kocich, Živanov, Erbes, Strack, Burget, Kikanović, Žvak, Janda, Kolečkář, Stein, Přichystal, Zahradníček

2/2 – 2/1

582

Svoboda 7, Krošík 6, Korger 5

Zaplatílek, Koňařík, Mazač - Vodička, Horut, Janků, Jung, Koubek, Drásal, Ipser, Svoboda, Korger, Tejzr, Krošík, Hliničan, Havlík

„Šalina derby“ pokaždé slibuje zajímavé utkání. Na zápas si do STAREZ Arény Vodova našlo cestu 582 diváků, kteří mohli sledovat zajímavé utkání. Mírně lépe započali duel hosté z Maloměřic, kteří vedli v 17. minutě dokonce o čtyři branky. Domácí Kénik ale poté přebral iniciativu a vstřelilo šest gólů v řadě, zatímco soupeř jen jediný. Maloměřický Vojtěch Svoboda sice v šestadvacáté minutě vyrovnal na 12:12, domácí si ale i tak dokázali ještě do poločasu vytvořit dvoubrankový náskok.

Druhou třicetiminutovku Kénik rozehrál velmi dobře, kdy už ve 35. minutě vedl 19:14. Hosté z Maloměřic se pomalu dotahovali, ale vyrovnat se jim nepodařilo, ve 49. minutě to bylo jen o jeden gól, ale Královo Pole následně opět odskočilo. Zajímavostí bylo, že v posledních deseti minutách padlo pouze pět branek. Lukáš Koubek ještě dvě minuty před koncem snižoval na 27:28. Po ztrátě v poslední minutě utkání šel Majlont do útoku, kde se nedokázal prosadit přes domácí obranu, která mohla začít slavit vítězství v prvním „Šalina derby“ letošní sezóny.

Ohlasy:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Tak my jsme do zápasu šli s tím, že potřebujeme dva body, které jsme i získaly. Na hřiště se dnes dostali hráči, kteří nemají úplně velkou minutáž. Mohli jsme pošetřit Luku a Erika, který mají nějaké menší zdravotní problémy. Mám radost z Dana Jandy, který dneska dal tři góly. S výkonem úplně spokojeni nejsme, vedli jsme už o pět. Majlont hrál velmi trpělivě, každý útok měli na hraně pasivity, naopak my jsme byli netrpělivý. Jsem rád, že to kluci zvládli na konci, přemýšleli jsme, že to hodně prostřídáme, ale nakonec jsme důvěřovali hráčům, kteří zápas měli odehrát, protože jsme chtěli vidět, jak si s tím poradí a jaký mají moral. Divákům se to na rozdíl ode mě muselo líbit, ale jsme rádi za dva body a za výkon mladých hráčů.“

Daniel Janda, pivot SKKP Handball Brno:

„Za mě jednoznačně důležité dva body, i přes tu marodku jakou máme. Naštěstí už se blíží repre pauza, po které se vrátíme silnější a zdravější, než jsme teď. Díky fanouškům, kteří si dnes našli cestu na derby.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno:

„Těžké utkání, oba týmy ukázaly bojovnost až do poslední sekundy. Šťastnějším byly nakonec domácí, kterým gratuluji k výhře. Nás ztráta mrzí, určitě jsme si na body pomýšleli. Nepovedl se nám konec první půle a vstup do druhé, kde nám soupeř odskočil. Chtěl bych poděkovat hráčům, kteří se zvedli a povedlo se nám vrátit do zápasu, který jsme nakonec dovedli do dramatické koncovky. S naším výkonem jsem i přes prohru spokojený, věřím že se nám to podaří udržet do konce sezóny, kdy budeme potřebovat nasbírané zkušenosti. V poslední řadě chci poděkovat Kéniku, že povolili hrát Vojtovi Svobodovi, který přesně tyto zápasy potřebuje.“

Radim Tejzr, pivot SHC Maloměřice Brno:

„Určitě bojovné utkání. Nic jsme si s nedarovali, i když jsme mimo hřiště kamarádi. Myslím si, že jsme předvedli výkon, na ktrém musíme stavět. Škoda že neodcházíme ze zápasu aspoň s bodem, ale mělo to tak asi být. Gratulace domácím a díky za super zápas.“