Ilić, Grulich, Janků - Kocich, Živanov, Flajsar, Sekulić, Erbes, Strack, Burget, Kukulovski, Janda, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

Mořkovský 9, Mičkal 7/3, Třeštík 4

Sestava

Krupa, Krůpa - Weintritt, Mořkovský, Uhriňák, Galia, Mika, Mazurek, Mičkal, Cibulec, Šišák, Hlavenka, Kyryljuk, Bajer, Třeštík, Mizera

První domácí zápas v roce 2023 jsme proměnili v důležité dva body!

Obě družstva vstoupila do utkání velmi nervózně. Kénik v úvodní desetiminutovce zapsali tři branky v řadě a zakončil jí vedením 7:4. Náskok nadále navyšovalo domácí mužstvo, často se mu povedlo na soupeřovu branku zareagovat dvěma góly. Nic na tom nezměnila ani červená karta pro novou posilu Králova Pole Dejana Kukulovskiho ve 23. minutě. Brno si do poločasu vypracovalo nakonec šestigólový náskok. Vstup do druhé půle mělo Zubří, kterému se povedlo dotáhnout na dva góly, ale domácí poté opět odskočili na čtyři branky. Zubří opět potvrdilo, že mu venkovní zápasy absolutně nesedí. Prohra v úvodním kole jarní části znamená v součtu s podzimní částí Zubří šest proher v řadě. Domácítým táhl hlavně Martin Kocich, který si dokázal připsat 11 branek a potvrdil tak vedení v tabulce střelců Chance extraligy. Výhra Králova Pole znamená hlavně to, že se bodově dotáhl na hostující Zubří.

Ohlasy:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Děkuji Zubří za kvalitně odehrané utkání. Už to bylo skoro hotové, když jsme vedli o osm, ale Zubří to nepoložilo a bojovalo do konečného hvizdu. Pro mě je tato výhra naprosto speciální, protože Peter David, ke kterému jsme se jezdil učit do Německa pro mojí kariéru hodně udělal a jsem mu vděčný za to, kde teď jsem. Peterovi bych chtěl dát i velký kredit za to, jak i přes ty všechna zranění tým na dnešní utkání připravil což, ale bylo více než jasné, protože i on zná můj styl házené dokonale. My dnes více chtěli od začátku měli více energie a více si za vítězstvím šli. První poločas byl z naší strany dobrý. Poté přišla červená pro Dejana a pro nás těžká situace odehrát 40 minut bez stěžejní spojky. Od té chvíle to bylo pro nás těžké, protože jsme tam neměli moc variant. Zubří toho pak využilo, když začali tlačit do našich méně rozehraných hráčů a navíc skvělý druhý poločas měl v brance Zubří Štěpán Krůpa. Proto nás stáhli, až na dvě branky a my se pořádně nadřeli. Závěr byl, ale už v naší režii a tento mimořádně důležitý zápas jsme zaslouženě vyhráli. Byl bych rád, kdyby nezapadlo sportovní gesto Martina Kocicha, který přiznal chybné vyloučení hráče Zubří a to v momentu, kdy ještě nebyl zápas zdaleka rozhodnutý. I tím dokazuje, že házenou v Brně bereme vážně a záleží nám na kultuře a chování v našem sportu. Dnes se nám navíc výrazně vrátila naše práce s mládeží, když prakticky celý zápas v obraně odehrál skvělý Kolečkář a přes 30 minut v útoku 17tiletý Erbes. Vítězství je krásné, ale pokud má mít tu pravou cenu musíme ho potvrdit v sobotu v místním Šalina derby. Až poté budeme moci říct, že body se Zubřím mají ten pravý lesk.

Nikola Sekulić, pivot SKKP Handball Brno:

„V první řadě díky Zubří za fair hru. Všichni víme, že Zubří je v Česku silný tým, a i podle toho jsme se připravovali. Myslím, že jsme dnes velmi dobře bránili, především jsme eliminovali jejich hru spojek Miky a Mořkovského. Zápas jednoznačně rozhodl první poločas. Chci poděkovat a pogratulovat klukům, protože dneska jsme byli ten Kénik který chceme být. Teď už se ale musíme plně koncentrovat na sobotu. Čeká nás derby, a to nikdy není lehké. Potřebujeme potvrdit dnešní body a doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíce diváků, kterým bych chtěl i za dnešní atmosféru poděkovat.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří:

„Tak samozřejmě gratuluji Brnu, které bylo celých šedesát minut lepším týmem. Myslím, že Pavlovi se splnil sen, je jako můj žák a podařilo se mu mě porazit, což mu přeji. Brno bylo na dnešní utkání velmi dobře připraveno, naopak u nás nechápu, co se stalo v těch prvních dvaceti minutách. Vysvětlení pro nás mám, ale to si nechám pro sebe. Trápíme se sami se sebou, čímž ale nechci shodit výkon Brna, které odehrálo vážně velmi dobré utkání. Párkrát jsme se do utkání vrátili, ale nikdy se nám nepodařilo zvrátit výsledek na naši stranu. Situace se teď asi velice zamotá, ale my už ani na tabulku nekoukáme, spíše řešíme, kolik máme zraněných. Brnu a Pavlovi přeji ať se jim daří i dále, a hlavně ať už jsme oba dva týmy zdravotně v pořádku.“

Štěpán Krůpa, brankář HC ROBE Zubří:

„Gratuluji Brnu. Za mě rozhodla první půlka. Dostali jsme strašně moc gólů ze šestky a celkově dostat v prvním poločase dvacet branek je v Brně, a kdekoli jinde, prostě moc. Musíme zapracovat na obraně. Kdyby byl celý zápas bojovný jako druhá půlka, tak by to pro diváky nejen v televizi ale i v hale bylo strašně dobré utkání. Přirovnal bych náš výkon k tomu, jak u nás v Zubří říkáme „tréninkové úterý“, kde je strašně moc technických chyb. Brnu jsme darovali spoustu míčů. Musíme některým našim hráčům vysvětlit, že hra sedm na šest je naše krédo. Pár hráčů nechápe, že při hře sedm na šest je gólman na lavičce a že se musí stihnout vrátit do brány. Dneska bylo jasně vidět, jak v tom plaveme. To že se nám potom s Kubou Krupou omluví nám ten obdržený gól nesmaže. Musíme na tom zapracovat. Brno si to dneska zasloužilo, a ještě jednou gratuluji.“

pátek 19. 4. 2024 | 18:00