Herajt (K. Šmíd) – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivancev, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra

2:0

360

Tomáš Mičola, Jiří Havlát 6/0, Daniel Burget 5/0, Lukáš Koubek 3/0

Koňařík (Drápela, B. Pšenica) – Hlípala, Václav, Kukla, R. Číž, T. Mičola, Havlát, Koubek, Petrovič, Burget, Kučera, Vaněk, Stein, Havránek

Ani v Plzni se výsledkově nedařilo. Brněnští házenkáři zamířili v pátém kole STRABAG Rail Extraligy na palubovku vysoce favorizovaného Talentu Plzeň. Aktuální lídr soutěže nakonec nezaváhal a Královo Pole prohrálo třetí utkání v řadě.

Úvod zápasu otevřeli brankou hosté, když vypálil do volného místa Jiří Havlát. To bylo však na několik dalších minut vše, zatímco si Plzeň počínala aktivněji ve střelbě. Díky tomu se za relativně krátkou dobu dostala do vedení 4:1. Západočeši převyšovali efektivitu Brňanů, kteří postupem času začali zkoušet hru v sedmi.

V druhé půlce úvodního dějství se Královo Pole pokoušelo zmírnit manko. To se mu v některých situacích dařilo, ale Plzeň si přesto zachovala odstup sedmi branek po 30 minutách hry.

V následující fázi utkání posunuli domácí hráči výsledek na podobu 19:9. Tím si prakticky už zajistili dostatečný náskok do zbytku duelu. Ani za takové situace se však Brno nevzdalo a ještě zabojovalo o co nejlepší skóre. To se nakonec také projevilo například situacemi, kdy hosté kolem padesáté minuty okamžitě odpověděli na každou trefu soupeře.

Závěru zápasu zvládlo lépe Královo Pole, které vstřelilo poslední dvě branky. Tím Brno korigovalo finální stav na 28:22 a zmírnilo porážku. Po pěti kolech figurují jihomoravští házenkáři na předposledním 11. místě, Plzeň naopak upevnila vedení v čele soutěže.

Svěřenci Andreje Titkova tak budou upírat pozornost k dalšímu střetnutí. Tím bude zápas s Pepino SKP Frýdek-Místek, jenž se bude konat v sobotu 13. října na domácí hale Vodova.

Ohlasy

Michal Tonar, trenér Plzně: „I přes jasnou výhru bude moje hodnocení kritické. Druhý poločas byl z naší strany absolutní propadák, i když jsme nechali zahrát kluky z lavičky. Lehkovážný přístup by se nám mohl v jiném zápase vymstít, nemám z toho dobrý pocit. První poločas ještě šel, ale chyběla větší trpělivost v útoku. To, co nás zdobilo v zápasech venku. Všichni by si měli sáhnout do svědomí.“

Andrej Titkov, trenér Brna: „Rozhodla vyšší kvalita kádru na straně Plzně. Navíc jsem netrefil úvodní sestavu, plán byl jiný. Já jsem rád, že to kluci nezabalili ani za nepříznivého stavu. Bojovali až do konce, toho si cením. Musíme pracovat dál. Věřím, že se zlepšíme.“