4:1

5/4 - 4/3

506

Sekulic 6, Voika 4, Kocich 3

B R N O - Hráči Kéniku podlehli házenkářům z Nového Veselí. Šanci na reparát budeme mít už tuto sobotu ve 12 hodin proti Hranicím.

Do utkání vstoupili lépe házenkáři Nového Veselí, když vstřelili první branku v zápase. V sedmé minutě již na tabuli svítilo skóre 3:6 pro hosty, Kénik do toho ale šlápl a v desáté minutě bylo vyrovnáno. Nové Veselí ukázalo svojí sílu a strhlo vedení na svou stranu. V 21. minutě mohli jít hosté do trháku o tři branky, ale domácí zachránil chycenou sedmičkou uzdravený Luděk Fabián. Nové Veselí přidalo ještě jednu branku, do šaten tak hráči šli za stavu 12:15 pro házenkáře z kraje Vysočina, kteří mohli mít i větší náskok, královopolské ale spasil několika povedenými zákroky právě Fabián. Lepší vstup do druhé půle brněnští házenkáři, když postupně stahovali náskok Nového Veselí. Střelecké nemohoucnosti Brna využili ale hosté, kteří odskočili na rozdíl několika branek. Hráči Kéniku jakoby chytili druhý dech, v rozmezí pár minut snížili náskok Nového Veselí na rozdíl dvou branek. Hosté už si ale koncovku utkání pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce poměrem 22-24.

Ohlasy

Ivo Vávra: "Já bych to dneska asi moc nehodnotil. Nás sráží vlastní chyby. Nové Veselí dělalo samozřejmě taky chyby, ale my jsme jich udělali víc a to nás dneska stálo ten výsledek. Věděli jsme, že Nové Veselí toho bude mít plné kecky, věděli jsme, že to nebudou tahat do rychlého útoku. Upozornil jsem kluky v poločase, aby nevylétávali z té obrany. Nové Veselí nám moc nedávalo góly z dálky. Bohužel se nám nedaří ten tréninkový proces přetavit ve hře. Blahopřeji Pavlovi k výhře a k bodům, jen bych chtěl říct, že Nové Veselí má dnes úplně všechno. Mají výborné zázemí, mají výbornou přípravu, mají kvalitní kádr a mají vynikající fanoušky, kteří jim dávají neskutečnou sílu, i když už prostě nemůžou. Takhle daleko jsme ještě nedospěli a toto nás trochu sráží."