Páté domácí utkání, pátá výhra. Kénik porazil Kopřivnici

Pšenica, Bavlnka – Kocich, Horut, Živanov, Flajsar, Sekulić, Arsenić, Jezdimirović, Burget, Strack, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

8:5

1/1 – 3/2

240

Čadra 7/2, Hanus 6, Adamovič 4

Chalupa, Žingor – Střelec, Ježek, Zima, Gřes, Čadra, Petřík, Holbein, Polcar, Adamovič, Doležel, Musálek, Hanus, Bukovský

Kénik vyhrál i páté domácí utkání v řadě a po výhře nad Kopřivnicí se vrací na 6. příčku házenkářské extraligy.

První branku důležitého souboje mezi tabulkovými sousedy vsítil Nikola Jezdimirović, na což odpověděl přesnou střelou Zdeněk Čadra. Při chuti byly také srbské spojky Živanov s Arsenićem, kteří zasypávali hostující svatyni svými střelami, Chalupa ovšem předváděl výborné zákroky, obzvláště když se mu několikrát podařilo vychytat pivota Sekuliće. Za hosty byli nejvíce vidět Čadra s Holbeinem a diváci třeba i u televizních obrazovek mohli vidět velmi vyrovnanou bitvu, která ale v poločase vyšla o kousek lépe hostům. Do kabin se tak šlo za stavu 11:12. V druhém dějství hned po třiceti vteřinách navyšoval náskok hostů Hanus, domácí ale přišli s odpovědí v podobě gólů Flajsara s Živanovem, skóre tak opět bylo vyrovnané. Až do 47. minuty padaly branky na obou koncích palubovky a v závětu bylo zaděláno na velké drama. Slinu ale chytl pro změnu domácí brankář Pšenica, který vytáhl několik těžkých zákroků a zdálo se, že hostům již dochází po středečním utkání na Dukle síly, čehož královopolští využili s v poslední desetiminutovce si vypracovávali postupně komfortní náskok, jenž si uhlídali až do konce utkání. Před kamerami ČT Sport se nejvíce blýskl domácí Živanov, který nasázel neuvěřitelných 11 branek. Zároveň se jednalo o derniéru kopřivnického trenéra Lubomíra Veřmiřovského, pro kterého se jednalo o poslední zápas na lavičce Kopřivnice.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství, ale je pravda, že výsledek pro tak dobře hrajícího soupeře je krutý. Byly to dva poločasy gólmanů, v té první chytal dobře hostující brankář, v druhé nás podržel Bob Pšenica. Věřím, že to byla skvělá házená pro diváky a chtěl bych popřát Kopřivnici hodně štěstí do zbytku sezóny.”