První domácí výhra! Brno porazilo Frýdek-Místek.

BRN 3, FRM 2

BRN - 0 , FRM - 3

351

Strack Sebastian 6, Rajnoha 4, Musálek 4

B R N O - První domácí výhra! Brněnští házenkáři si po dramatickém utkání připisují první dva body doma, když přemohli Frýdek-Místek.

Začátek utkání patřil především defenzívám obou týmů, dlouho se čekalo na první gól. Čekání ale prolomil v 5.minutě domácí Libor Horut. Domácí byli nadále aktivní a odměnou jim bylo dvou brankové vedení. Hosté sice téměř okamžitě srovnali, ale brněnští opět strhli vedení na svou stranu. V 9.minutě začala divoká přestřelka, z níž si odnesl Frýdek-Místek dvou brankový náskok. Od této chvíle se hrálo vyrovnané utkání. Kénik korigoval vedení Frýdku-Místku na rozdíl jedné branky. V 23.minutě podržel královopolské házenkáře Luděk Fabián chycenou sedmičkou, pokračovalo se ve vyrovnaném utkání a hráči tak šli do šaten za stavu 11-11. Do druhé půle vstoupili lépe svěřenci domácího trenéra Vávry, když šli do dvou brankového vedení. Hosté ale zabrali a srovnali s domácími krok. Ve 48. minutě se Kénik dostal do vedení o dva góly. Domácím to ale zřejmě bylo málo a tak v 50.minutě přidali další dva kousky. I přes snahu hostů nepříznivý stav zvrátit si domácí závěr utkání pohlídali a připisují si první domácí výhru.

Ohlasy

Ivo Vávra: "Po Lovosicích jsem se bál, že hráči utkání podcení, ale nestalo se tak, přestože po prvních minutách hráči podlehli vědomí, že se utkání vyhraje samo. Frýdek-Místek na nás byl dobře připraven, první poločas se s námi držel. Po zranění jednoho z klíčových hráčů hostů jsme ukázali svoji kvalitu a utkání zvládli. S výsledkem jsem spokojen, ale co se týče výkonu, tak si myslím, že tam byli určité rezervy."