Chmela, Pšenica – Ratkovský, Došen, Janda, Živanov, Flajsar, Burget, Kikanović, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček

311

Nejdl 7, Škvařil 5/4, Korbel 4

Sestava

Křesťan, Šmíd – Dubský, Nejdl, Šafránek, Škvařil, Korbel, Vinkelhofer, Říha, Chmelík, Šmíd, Šindelář, Řeznický

Kénik proti mistrovské Plzni předvedl výkon, za který se nemusí vůbec stydět, na výhru to ale nestačilo.

Úvodní branku dohrávky 19. kola mezi Brnem a Plzní vsítil hostující Nejdl, načež odpověděl přesným projektilem Živanov. Plzeň nicméně ukázala svoji sílu a již od samého začátku utkání byli o jednu branku napřed před domácím Brnem, což si jihočeští házenkáři dokázali udržet i do konce první půle. Týmy, které oba zasáhla velká marodka, tak šli do kabin za stavu 13:14 z pohledu Kéniku.

Talent vyšel i úvod druhého dějství lépe jak soupeřovi a svůj hubený náskok si svěřenci kouče Štochla začali postupně navyšovat. Nutno ale dodat, že se v druhém poločase domácí hodně trápili ve finální fázi a v několika momentech stálo štěstí na straně hostů. Ve 53. minutě vedli plzenští házenkáři již dokonce o šest branek a vypadalo to, že je vše rozhodnuto. Hráči Kéniku ale našli poslední zbytky sil a povedlo si jim i díky dobrému výkonu Flajsara náskok Plzně zmenšit a dotáhnout se na svého soka, na více to ale už nestačilo. Plzeň si tak odvezla z moravské metropole vítězství 25:28. Za zmínku stojí také premiéra 18ti letého dorostence Jandy, který si připsal první start v extralize.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Jednalo se o těžký zápas pro oba týmy, ve kterém rozhodla větší efektivita na straně Plzně. My jsme neproměnil dvě sedmičky a z šesti náskoků jsme strefili tyčky. Takže bohužel jsme dnes nebyli efektivní, na druhou stranu musím ocenit přístup hráčů, kteří dřeli, i když nás bylo málo. Také moc děkujeme fanouškům za podporu a za to, že poslední dobou chodí v tak hojném počtu.“,