Adamík, Dohnal - Holubec, Kupa, Chotěborský, Petrychenko, Hniďák, Trkovský, Lukáč, Bednařík, Horák, Karlovec, Stach, Heřmanovský, Malý, Bogdanić

-

Kocich 12/4, Živanov 6, Žvak 3, Kikanović 3

Ilić, Grulich - Ratkovský, Kocich, Živanov, Erbes, Burget, Kikanović, Žvak, Janda, Kasal, Kolečkář, Stein, Přichystal, Zahradníček, Bosák

V 10.kole Chance extraligy prohráváme na palubovce Lovosic 33:30.

Do lovosické arény přijelo Brno, které začalo velice dobře. Hosté se dostali do vedení 2:0 a náskok si udržovali až do 13. minuty. O něco později domácí předvedli obrat a otočili ráz zápasu. Kénik následně ještě dokázal několikrát odpovědět, poté už se Lovci vzdalovali. Na konci první třicetiminutovky měli náskok už šesti branek.

Královo Pole se ale nedalo obrat lacino. Hned od 32. minuty zabralo a vstřelilo tři góly v řadě. Postupně se mu v průběhu druhého dějství dařilo stále snižovat. Po další, tentokrát pětibrankové sérii, bylo v čase 52:04 srovnáno na 28:28. Lovosice ale znovu odskočily o dvě branky. Za faul viděl Daniel Burget přímou červenou kartu. O chvíli později ji na druhé straně viděl taky Sergeyi Petrychenko a Erik Žvak, ti si ji zasloužili třemi fauly na dvě minuty. V 58. minutě byli hosté vzdáleni jen na jeden gól, jenže další už přidat nezvládli. Naopak za Lovosice se ještě dvakrát trefil Pavel Chotěborský, který tak výsledku dal konečnou podobu 33:30.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Roman Jelínek, trenér Lovci Lovosice: „Zápas přinesl jedno velké pozitivum, předvedli jsme nejlepší první poločas v dosavadním průběhu sezony. To byl základní kámen úspěchu. Do druhé půle jsme nevstoupili dobře, dostali jsme tři rychlé branky. V útoku jsme pak pár šancí neproměnili a Brno se dostalo zpátky do zápasu. Znovu se ale ukázala mentální síla týmu, utkání jsme dotlačili do vítězného konce a za dva body jsme moc rádi.“
Sergeyi Petrychenko, pivot Lovci Lovosice: „V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ale pak jsme začali dělat chyby a ztratili sebevědomí. Jsem rád, že jsme nakonec zápas dotáhli do vítězného konce, a že jsem konečně po delší době mohl znovu zasáhnout do hry.“
Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Zápas se mi nehodnotí dobře, protože jsme nepodali dobrý výkon. V první půli jsme byli nedisciplinovaní. Na něco jsme se připravovali, ale nedokázali jsme to v zápase splnit. V útoku jsme se dokázali prosazovat, třináct branek venku za poločas není špatné, ale dostat dvacet je kolaps. Těžko se pak zápas dokáže vyhrát. První poločas jsme nezvládli takticky ani koncentrací. Vynahradili jsme si to ve druhé půli, ale těžko se skóre dohánělo. Když stahujete takový zápas, nesmíte si pak dovolit žádnou chybu a to je těžké. Trošku už nám potom i chyběly síly. Vážím si toho, že jsme se do toho zápasu dokázali vrátit, jsem ale velmi nespokojený s výkonem obrany v první půli.“
Martin Kocich, střední spojka SKKP Handball Brno: „Prohráli jsme zápas v první půli špatnou defenzivou a nefungující souhrou s brankářem. To byla hlavní příčina, proč jsme neuspěli. V útočné fázi hra nebyla tak špatná, dokázali jsme si vytvořit šance. Gratuluji soupeři k vítězství.“