Mechanický, Pleva - Rychna, Dolejší J., Hlava, Kovařík, Frýba, Ženatý, Matouš, Drbohlav J., Pekař, Doškář, Dolejší A., Drbohlav Š., Thorovský

5/2 – 5/3

321

Kocich 8/3, Zahradníček 5, Žvak 5

Ilić, Grulich - Ratkovský, Kocich, Ugrin, Živanov, Flajsar, Burget, Kikanović, Žvak, anda, Kasal, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

11.kolo pro nás znamenalo druhé venkovní utkání v řadě, tentokrát na palubovce Jičína. Na palubovce tohoto týmu bohužel ani letos nevyhráváme a odjíždíme do Brna bez bodu.

Po prohře s Lovosicemi jsme se chtěli vrátit na úspěšnou sérii. To se nám bohužel nepovedlo. Přitom start utkání jsme měli rozhodně lepší než domácí tým. Za tři minuty jsme vedli 3:0. Ve 12. minutě na tabuli svítil výsledek 7:3 pro Kénik. Jičínu se ale vzápětí podařilo prosadit čtyřikrát v řadě a průběh zápasu otočit. Přesto se do vedení vrátil Kénik. Ten ho mohl navýšit poté, co Jiří Drbohlav dostal přímou červenou kartu, ale Vladimír Ratkovský neproměnil sedmičku a poločas tak skončil 14:14.

V druhé části si Brno vypracovalo náskok i díky druhé červené kartě v domácím celku. Tu inkasoval Martin Kovařík za třetí vyloučení. Jen o 104 sekund později se ale z palubovky, po třetím vyloučení, klidil i brněnský Erik Žvak, který do té doby ofenzívě hostů dost pomáhal. Jičínu se podařilo vyrovnat a ve 52. minutě se dostat do vedení. To už domácí nepustili. Dokázali pak zaznamenat další sérii tří branek v řadě. V posledních šedesáti sekundách zápasu padly dost nezvykle čtyři branky. Brno už se ale nedotáhlo a střetnutí prohrálo 26:29. V tabulce jsme klesli na devátou pozici, zatímco Jičín postoupil hned za něj.