BRN: 3/3, PLZ: 6/7

211

Stehlík Jan, Macháč Šimon, Šafránek Ondřej

bude dopněno

B R N O - Brněnští házenkáři i přes bojovný a dobrý výkon zejména v první půli prohráli s Plzní. Domácí se však nemají vůbec za co stydět, po většinu času diváci byli svědky vyrovnaného zápasu.
  1. Do utkání vstoupili lépe plzenští házenkáři, když se jako první ujali vedení. Borci z Kéniku však nezaháleli a drželi s Plzní krok. Zlom přišel v 8. minutě, kdy se Plzeň dostala do čtyř gólového trháku. Brněnští házenkáři ale bojovali a zásluhou chycené sedmičky a zákroků domácího Pšenici snížili na rozdíl jedné branky. Domácí nechávali na hřišti všechno a zásluhu jim bylo vyrovnání na 13-13, poté každý tým vstřelil po jedné brance a tak se šlo do kabin za stavu 14-14. Začátek druhé půle opět vyšel lépe Talentu, když se hned v 32. minutě dostal do dvou gólového vedení. Domácí však zabrali a téměř okamžitě srovnali na 17-17. Od tohoto momentu začala smršť branek Plzně a v 41. minutě vedla už 23-19. Poté se hra vyrovnala, ovšem Plzeň stále vyhrávala rozdílem čtyř zásahů. I přes snahu brněnských házenkářů utkání zdramatizovat si Plzeň závěr utkání pohlídala a zvítězila poměrem 26:30.

Ohlasy

Ivo Vávra: "Nejdřív bych chtěl Plzni pogratulovat ke zisku dvou bodů. Myslím si, že diváci mohli vidět atraktivní utkání. Plzeň jsme si v týdnu docela načetli a museli jsme trošku přitlačit, protože Plzeň hraje na více přihrávek, takže jsme se snažili je přerušovat a tlačit trošku víc za devítku, což se nám v prvním poločase docela dařilo. V druhé půlce jsme udělali několik technických chyb, Plzeň odskočila na tři branky, pak jsme v naší přesilovce udělali dvě fatální chyby a pak už si to ke konci utkání Plzeň pohlídala. Stejně jako v Hranicích nás sráží individuální chyby, přišlo sedm nových hráčů, takže bude trvat než si to sedne. V příštím kole jede do Lovosic s cílem vyhrát."