1/2, 3/3

450

Janíček 6, Vaněk 5, Horut 5

B R N O - Kénik nenavázal na vítězství z derby a prohrál s Duklou 33-27.

Kutnohorskou sportovní halu Klimeška za domácí hřiště tým pražské Dukly nezvolil poprvé, neboť odměnou za špičkovou házenou je vždy fantastická divácká atmosféra. Po ztrátě bodů v Zubří chtěli pražští házenkáři napravit své chyby, což se jím povedlo. V kádru Dukly k radosti domácího publika nastoupil i Ondřej Šimůnek, odchovanec kutnohorské házené. Dukla předvedla bezvadnou spolupráci spojek, kterou následovaly bleskové individuální výkony excelujících Reichla a Klímy. Oporou byl i domácí brankář Votava. Brněnský Kénik po pomalejším rozjezdu ukázal bojovnost, sílu a odhodlání. Ač po prvním poločase Brněnští prohrávali o čtyři branky, ve 37. minutě utkání už dokázali stáhnout náskok na rozdíl jedné branky, 21:20. Dukla přidala na obraně a společně s chybami na straně hostů následně navýšila vedení na rozdíl až sedmi gólů. Plný počet bodů tak bere pražská Dukla s výsledkem 33:27.

Ohlasy

Ivo Vávra: "Přijeli jsme na Duklu s vědomím, že se Dukle daří, a nestydím se říct, že v současnou chvíli má lepší tým než my. Právě proto jsem klukům říkal, že nemáme co ztratit a že musíme bojovat. V prvním poločase jsme byly trošičku liknaví, začali jsme bázlivě, neboli přesně tak, jak jsem nechtěl. V druhém poločase jsme si v šatně řekli, že vskutku není co ztratit, že na Dukle jsou stejně staří kluci, jako máme my, a že bychom mohli zabojovat lépe. Stáhli jsme náskok, avšak znovu nás srazily chyby, které ten zápas rozhodly. Za stavu 20:21 nedaná sedmička, ztracené tři míče, Dukla odskočila na čtyři. Dukla je zkušený manšaft, hraje evropské poháry, má obrovské zkušenosti s herním rytmem. Pohlídala si náskok a ke konci už nám šanci nedala."