1:2

6/5 - 1/1

322

Šulc 6, Rychna 6, Kovařík 6

Kénik nevybojoval kýžené dva body s Jičínem, šance na play-off už jsou tak spíše teoretické.

V začátku utkání byla hra na obou stranách velmi vyrovnaná. V šesté minutě šli Jičínští do jednobrankového vedení, házenkáři Králova Pole ale skóre díky dvěma úspěšným sedmičkám, které proměnil Vít Kučera, otočili na svou stranu. V 10. minutě Petrovič zvyšoval na 6:4. Házenkáři ze severovýchodu Čech se snažili zůstat aktivní, obrana domácích a také domácí brankář Pšenica jim ale nedovolil skórovat. Ve 14. minutě měli hosté k dispozici přesilovou hru, tu se jim ale nepodařilo využít a dokonce obdrželi po střele Petroviče gól, skóre tak bylo 7:4 pro domácí. Srbský pivot byl při chuti a pár chvil poté při výskoku dorazil míč do hostující svatyně, 8:4 pro Brno. Útočná snaha se Jičínu zapřít nedala, většina pokusů ale skončila na dobře chytajícím Pšenicovi. Ve 22. minutě hosté prolomili brněnskou obranu a to rovnou třikrát, na tabuli tak mohli diváci vidět těsné skóre 8:7. Kénik mohl odskočit na dvě branky, Kučera ale nezvykle ze sedmimetrového hodu neproměnil. Velkou šanci měli také z brejku hosté, když hostující hráč mířil mezi nohy domácího brankáře, ten ale včas zavřel nohy. V 27. minutě měli královopolští k příležitosti dva samostatné úniky na gólmana, hostující Veverka je však bravurně vychytal. Dvě vteřiny před koncem po nahrávce přes celé hřiště se prosadil domácí pivot Berhouma, do šaten se tak šlo za stavu 12:10. Do druhé půle vstoupili lépe domácí, když Hastík dvěma brankami navýšil vedení Králova Pole na čtyři branky. Hosté sice snižovali na rozdíl tří gólů, odpověď si ale připravil v podobě rychlého brejku Bosák. Domácím se pak dlouho nedařilo vsítit branku, čehož využil Jičín, když ve 40. minutě srovnal. Ve 41. minutě střeleckou nemohoucnost domácích prolomil Stein a ze sedmičky zvyšoval po faulu na Bosáka Kučera. Domácím to ale nestačilo a po vystižení směru přihrávky hostů dával branku přes celé hřiště Páleš. V 52. minutě hosté ovšem zabrali a šli do vedení, skóre ještě korigoval Petrovič. Drama pokračovalo. Ke konci hosté strhli vedení na svoji stranu, domácí Hastík skóre ještě dorovnával, na výhru to ale nestačilo. Veledůležitý zápas tak skončil smírně a brněnským házenkáři budou už jen těžko promlouvat do bojů o play-off.

Ohlasy

Ivo Vávra: „Gratuluji soupeři k zisku bodu. Hodnotí se mi to ještě hůř, protože to pro nás byly dva klíčové body. Myslím si, že to nebylo vůbec pěkné utkání a to na obou stranách. My jsme nedali čtrnáct vyložených šancí a to je pro mě prostě fatální zklamání. Takhle se o play-off prostě nehraje. Chybí nám větší odvaha našich spojek. Vzít to na sebe byl v podstatě schopný jenom Viktor Hastík, který navíc není úplně fit. Musím také pochválit Lukáše Václava, který udělal v obraně kus práce. Pro mě je to obrovské zklamání. Do tohoto utkání jsme šli pro dva body. Jestli chceme někdy pomýšlet na play-off, tak týmy, které se pohybují okolo nás, prostě musíme porážet. A jestli tohle výhledově nebudeme dělat, tak v play-off nebudeme ještě dlouho. Byli jsme schopní si ty šance vypracovat, ale hodně jsme jich bohužel neproměnili. Poslední čtyři minuty tam byly fatální chyby, když odešel Lukáš Václav, tak tam Šulc dával góly z dálky. Docela se divím, že se po zranění tak rychle vrátil. Je to klíčový hráč a troufám si říct, že kdyby tady dnes nebyl, tak v Brně zůstanou oba body. Hranice a Jičín se ještě o play-off můžou porvat, my už jsme bohužel bez šance."