5:3

3/2 - 4/2

0

Patzel 8, Klíma 6, Březina 3

Kénik nezvládl závěr utkání dohrávky 8. kola a prohrál s pražskou Duklou o 5 branek.

Svěřenci Pavla Hladíka chtěli po remíze s Novým Veselím a prohře v Lovosicích opět bodovat naplno, v cestě jim ale stála silná Dukla Praha. Gólový účet utkání otevřel brněnský Šipka. Prvních dvanáct minut zápasu Dukla neustále dotahovala jednogólový náskok domácích, zvrat ale přišel o dvě minuty později, kdy šli pražští házenkáři poprvé do vedení, o které se postaral po Jonáše Patzel. O minutu později šla Dukla po sedmimetrovém hodu Šůstka do trháku 6:8, snížit vzápětí mohl brněnský Horut také ze sedmičky, byl ale neúspěšný. Pražské Dukle se dařilo bránit královopolské útoky, a i přes dvě branky Dostalíka šli do kabin hosté se čtyřgólovým náskokem. Nutno také dodat, že rozdíl na světelné tabuli mohl být výraznější, nebýt několika dobrých zákroků domácího Pšenici.

Začátek druhého poločasu patřil jako obvykle domácím borcům. Duklu zasypal třemi rychlými góly Stein a rázem to bylo pouze o jedinou branku. V 36. minutě sice vrátil Dukle dvoubrankové vedení Klíma, odpověď si ale připravili v podobě přesných zásahů Žvak s Jezdimirovićem. Právě Jezdimirović dostal ve 40. minutě poprvé Brno v druhé půli do vedení a bylo zaděláno na drama. Vypadalo to na bitvu až do posledních vteřin utkání, v 52. minutě ale přišel zkrat na straně brněnských házenkářů, kteří hloupými chybami doslova darovali několik míčů hostům, kteří toho využili a vzdálili se domácím na na pět branek. Na rozdíl čtyř branek snižoval ještě Stein, který odehrál velmi dobrý zápas a snažil se s výsledkem ještě něco udělat. Nic to ale nezměnilo na tom, že si Dukla dokráčela pro pohodlné vítězství o pět branek.