Bavlnka, Pšenica – Kocich, Horut, Živanov, Flajsar, Sekulić, Arsenić, Jezdimirović, Burget, Strack, Žvak, Stein, Zahradníček, Bosák

2/2 – 2/2

408

Rychna 7, Dolejší 6, Krahulec 4

Machalický, Pleva – Rychna, Krahulec, Dolejší, Naimann, Hlava, Kovařík, Freiberg, Milko, Šulc, Doškář, Dolejší, Thorovský, Kastner

Královopolští házenkáři zvládli dramatickou koncovku prvního kola a berou dva body do tabulky.

Poslední utkání 1. kola se hrálo v brněnském Králově Poli. Domácí celek prošel výraznou hráčskou obměnou, naopak Jičín na přestupovém trhu příliš aktivní nebyl. Na palubovce si byly ale oba celky rovnocennými protivníky, o vedení se přetahovaly od úvodního do závěrečného hvizdu. O gól šťastnější ale nakonec byli hráči domácího celku.

Nikola Sekulić otevřel ve třetí minutě skóre i svůj gólový účet. Za Jičín odpověděl Lukáš Rychna, jehož dva góly v řadě otočily stav zápasu na 2:3. První výraznější náskok si vybudovali domácí házenkáři po jedenácti minutách hry, Jakub Bosák zvyšoval na rozdíl 4 gólů. Jičín ale trpělivě stahoval manko a skóre nejprve vyrovnal, následně přetočil na svoji stranu. Jiří Dolejší ukončil první poločas gólem na 16:18. Přestřelka pokračovala i ve druhém poločase. Brněnský tým překřtil známé přísloví ‚je třeba míti Filipa‘ na ‚je třeba míti Nikolu‘. Právě trojice Nikola Sekulić, Arsenić a Jezdimirovic byla hlavní střeleckou silou celku z Králova Pole. Dohromady nastříleli 19 gólů a pomohli Brnu vrátit se do vedení. Sedm minut před koncem jičínský Jiří Dolejší vyrovnával na 30:30. Do závěrečné sirény padl už jen jeden jediný gól, na svědomí ho měl Dušan Živanov, který svým čtvrtým přesným zásahem rozhodl o osudu utkání. SKKP Brno si na úvod extraligové sezóny připsalo dva body.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Jak jsme očekávali, byl to těžký zápas. Jičín měl velmi povedenou přípravu, a to potvrdil i dnes, když odehrál velmi dobrý zápas. My jsme na kvalitní výkony z přípravy úplně nedokázali nenavázat. Musím říct, že jsme hráli výrazně pod naše možnosti, ale jsem rád, že jsme i přesto dokázali vyhrát. V minulé sezoně, jsme podobné zápasy nezvládali dotáhnout do bodového zisku. Prohra pro Jičín je asi částečně krutá, protože na konci nedali dvě vyložené šance a my měli tak trošku toho pomyslného štěstíčka. Nechápu úsek, kdy v 11. minutě vedeme 8:4 a držíme zápas pod naší taktovkou a do konce první půle dostaneme 14 gólů a poločas skončí 16:18. Na druhou stranu musíme být spokojený s body, protože tohle bylo typické první kolo, kdy oba týmy byly trošku nervózní. Jsme proto rádi, že jsme tento první zápas zvládli a pevně věříme, že naše výkony budeme posouvat a budou lepší a lepší. Závěrem chceme poděkovat našim fanouškům. Bylo moc fajn hrát konečně před bubeníky a já věřím, že zápas byl pro ně velmi dramatický a musel se jim líbit.“