Schams, Štohanzl Mar. - Flajsar J., Štěpán, Veselý, Halíček, Dodica, Bartůněk, Melichar, Burnazović, Štohanzl Mir., Gregorovič, Tomášek, Ptáčník, Krejz, Hajčman

1/1 – 4/3

320

Kocich 6, Sekulić 6, Živanov 4

Pšenica, Bavlnka - Kocich, Horut, Živanov, Flajsar R., Sekulić, Arsenić, Jezdimirović, Burget, Strack, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

Svěřenci Pavla Hladíka nezvládli utkání na palubovce rozjetého Nového Veselí a zejména kvůli nepovedenému prvnímu poločasu prohráli 32:26. Tímto je série tří venkovních utkání. V dalším kole se po třech venkovních utkáních v řadě konečně představíme doma, když v sobotu 2.10. v 17:00 přivítáme Frýdek-Místek.

Veselí i Brno vstoupilo do Extraligy vítězstvím. Hráči z Králova Pole pak dvakrát prohráli, potrápili ale oba dosud neporažené celky, Zubří a Karvinou. Veselí poprvé ztratilo po rovněž napínavém zápase na Dukle. Pro důležité body si šly ve čtvrtém kole tím pádem oba týmy, úspěšnější byli hráči domácího týmu.

Martin Kocich poslal hosty nadvakrát do jednobrankového vedení, Veselí ale dokázalo odpovědět. Brno bylo rovněž prvním týmem, který se dostal do dvoubrankového náskoku, načež domácí házenkáři opět vyrovnali a Luboš Bartůněk dokonce poprvé dostal svůj tým do vedení. Ten samý hráč ve čtrnácté minutě zápasu zvyšoval na 10:7 a v osmnácté minutě na 12:8. Velký zlom nastal v závěrečných minutách prvního poločasu, po gólech Roberta Halíčka a Adama Ptáčníka vedlo veselí už o osm gólů, pár vteřin před koncem brněnský Nikola Jezdimirovič snižoval na poločasových 13:19 ve prospěch domácích. Druhý poločas sice začal pro domácí dobře, Jakub Flajsar zvyšoval na 22:15. Následně ale přišla červená pro Roberta Halíčka a Brno vycítilo šanci. Trefili se Nikola Jezdimirovič i Sekulić, dva góly vstřelil Martin Kocich a na začátku poslední čtvrthodiny zápasu svítil na světelné tabuli stav 23:22. Hosté ale comeback nedotáhli a naopak to byli hráči Veselí, kdo se znovu utrhl do tentokráte rozhodujícího náskoku. Adam Ptáčník svým devátým gólem v zápase definitivně rozhodl o tom, že oba body zůstanou doma.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Blahopřeji Veselí k zaslouženému vítězství. Dneska se ukázalo, jak je důležité mít plnou halu fanoušků. Rok jsme si teď od takové atmosféry odvykli. Hráli jsme třetí utkání v řadě venku a všechny ty tři haly byly zaplněné a hnaly své týmy. Je to těžké, než si na to hráči znovu zvyknou. Za mě jednoznačně rozhodl první poločas, kdy my jsme byli zaprvé nekoncentrovaní, a za druhé byl obrovský rozdíl v gólmanech, který se projevoval celý zápas. Hlavně i díky naší alibistické obraně jsme v prvním poločase dostali devatenáct gólů. V druhém už to dokážeme stáhnout. Takže za mě prostě od nás bezkrevný výkon v obraně a obrovský rozdíl a rozdílový hráč Víťa Schams, který to v brance podržel. Velmi špatný první poločas, s takovýmto výkonem nemůžeme venku uspět – někdy ani ne doma, natož venku před plnou halou. Bylo jasné, že pro diváky bude tento zápas velmi atraktivní. Já osobně samozřejmě jsem na jednu stranu velmi smutný, na druhou byla radost hrát před takhle plnou halou. Bohužel jsem si to užil jenom tím, že šlo o pěkný sport a obrovská reklama pro házenou.“