Chmela, Bavlnka - Ratkovský, Došen, Živanov, Flajsar, Burget, Strack, Kikanović, Žvak, Zahradníček, Bosák

1/1 – 4/2

1050

Škvařil 7, Režnický 5, Nejdl 4

Herajt, Šmíd – Vinkelhöfer, Nejdl, Douda, Šindelář, Stehlík, Linhart, Šafránek, Škvařil, Režnický, Chmelík, Korbel, Říha, Kaplan, Sedlák

Kénik po včerejší prohře 20:30 musel cestovat ještě v tentýž den do Plzně, kde se následující ráno od 10:30 hrálo rozhodující páté utkání. Úřadující mistr ale prokázal své kvality a rozhodující duel s přehledem zvládnul.

Stejně jako v sobotu, tak i v nedělním zápase potvrzoval jeho tým tempo od úvodních minut roli. Talent rychle vedl 4:0, teprve na konci šesté minuty se střelecky prosadil i hosté. Ti se potom sice třikrát dotáhli na rozdíl jediné branky, naposledy 8:7 v 19. minutě, ale pak přišel další brankový trhák obhájců mistrovského titulu.

Sedmi góly v řadě odskočili až na 15:7 a prakticky rozhodli o osudu pátého zápasu a tím pádem i celé čtvrtfinálové série. V poločase vedli domácí 16:8, tři minuty po přestávce byl stav 17:10, když přišla další série branek Talentu, který odskočil na 20:10. Rozdílem deseti branek pak také zápas skočil.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Byla to skvělá série, jsem hrdý. Dostali jsme Plzeň na hranu vyřazení, musela vytáhnout úplně všechno. My jsme byli v pátém zápase hodně domlácení, chyběli nám čtyři zraněné spojky a neměli jsme to jak prostřídat.“