Třetí porážka: Brněnští házenkaři ztratili domácí zápas s Kopřivnicí

Koňařík (Drápela, B. Pšenica) – Hlípala, Václav, Kukla, T. Mičola, Havlát, Koubek, Petrovič, Burget, Kučera, Vaněk, Stein

4:6

4:5

220

Jan Hanus 7/0, Marek Bukovský 5/4, Zdeněk Čarda 5/1

Žingor (Chalupa) – R. Brůna, Střelec, J. Gřes, Čadra, Petřík, Holbein, Unger, Hardt, Fulnek, Jonák, Očkovič, Hanus, Chalupa, Bukovský

Návrat do domácího prostředí na hale Vodova dopadl neúspěchem. Tým Králova Pole bojoval ve čtvrtém kole STRABAG Rail Extraligy proti Kopřivnici, která byla v zápase mírným favoritem. A hosté svoji úlohu naplnili, když brali vítězství 33:26.

V úvodu první půle se oba soupeři přetahovali o průběžný náskok. Skóre tak sice otevřela ve třetí minutě Kopřivnice, ale Brňané si připravili obrat zásluhou Jiřího Havláta. Jako klíčový moment se ukázala fáze hry od třinácté minuty, kdy měli hosté gólovou převahu. Kopřivnice se prosadila hned sedmkrát v řadě a hráči Králova Pole museli řešit velké potíže.

Domácí mužstvo čekalo na trefu celých deset minut. Z nepříznivé situace se snažili tým vytáhnout slepenými brankami Lukáš Koubek s Tomášem Mičolou. Hostující sestava však tento vývoj hry dokonale předvídala a opět si vybudovala vysoký odstup. Po prvním poločase platilo skóre 8:15, což stále drželo Brno ve velmi nepříznivé pozici.

Druhé dějství zahájili Jihomoravané velmi solidně. Míč dostali do sítě Kopřivnice hned třikrát za sebou a zdálo se, že se nadechují ke zdramatizování zápasu. Mezi autory branek se zapsali dvakrát Vít Kučera a Havlát ze sedmimetrového hodu. Házenkáři KH se ale postupně uklidnili a nastolili poměry, z nichž těžili i v předchozí části duelu. Jakákoliv snaha Králova Pole byla zastíněna stejným počtem gólů na opačné straně hřiště.

Brno se tak vyvarovalo delšího střeleckého půstu, kterému vzdorovalo během úvodní půle. Zároveň ale chyběly momenty, díky nimž by domácí výběr výrazněji stáhl vedení Kopřivnice. I přes remízový druhý poločas se proto museli svěřenci Andreje Titkova smířit s porážkou 26:33.

Kopřivnice se zásluhou dalších dvou bodů posunula na třetí místo tabulky. Tím se zařadila mezi TOP 4 ligová družstva se shodným ziskem šesti bodů. SKKP naopak utrpělo už třetí prohru letošního ročníku a zůstává mezi nejhoršími třemi celky. O vylepšení herního dojmu se Brno pokusí již ve středu 3. října, kdy zamíří na půdu aktuálního lídra soutěže Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň

Tiskovka po zápase:

Ohlasy

Andrej Titkov, SKKP Handball Brno: „Chtěl bych pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Předvedli krásnou házenou a myslím si, že mohou být spokojeni. Hráli opravdu pěkně a variabilně. Pokud bychom chtěli v současné situaci uspět proti takovému protivníkovi, museli bychom odevzdat stoprocentní výkon. A to všichni hráči, ne jenom, řekněme, trojice z nich. Někteří hráči selhávají v obranné činnosti, zřejmě kvůli nezkušenosti a mentální nepřipravenosti. Ovšem my budeme bojovat za každou cenu a budeme pracovat s tím, co máme. Musíme se snažit příště vyhrát a jiná cesta momentálně není. Taková je filozofie klubu a prostě jít krok za krokem. Herní projev byl tak 20 minut dobrý a dali jsme 26 gólů, což je pro nás solidní číslo. Ale stále to je málo.“

Lubomír Veřmiřovský, KH Kopřivnice: „Věděli jsme, že to bude složité utkání. V dnešní extralize je každý zápas venku i doma strašně náročné vyhrát. Připravili jsme se na něj a musím smeknout před kluky, jak k duelu přistoupili a jak bojovali 57–60 minut v maximálním nasazení. Pokud to budeme schopni přenést do dalších zápasů, máme určitě šanci se porvat s každým v této lize. Za mě spokojenost. My jsme v prvním poločase odskočili, kdy jsme byli, myslím, lepším týmem. Ve druhé části hrál Andrej proti nám sedm na šest, což dělalo problémy. Dotahovali se na nás, ale kluci se s tím srovnali a nenechali Brno přiblížit se na čtyři nebo pět branek. To bylo klíčové a máme strašně důležité body.“