Mráz, Kaiser - Nový, Brůha, Masák, Kaplan, Nejdl A., Miklas, Pek, Landsinger, Nejdl M., Baierling, Sedláček, Krejčí, Tíkal, Wildt

2/3 - 1/2

310

Zahradníček 8, Flajsar 5, Živanov 5

Janků, Grulich - Ratkovský, Kocich, Ugrin, Živanov, Flajsar, Erbes, Burget, Kikanović, Žvak, Janda, Kasal, Kolečkář, Stein, Zahradníček

Strakonice ukázali, že se na jejich palubovce budou body sbírat velmi těžce. Po gólu čtyři sekundy do konce zápasu si odvážíme bod za remízu 26:26.

Strakonice toužily po dalším bodovém zisku na domácí palubovce, Brno chtělo přerušil sérii dvou porážek v řadě. Oběma mužstvům se to podařilo, ale asi ne zcela tak, jak by si přála. Od samotného úvodu se hrála vyrovnaná házená, nikomu se nepodařilo dostat do výraznějšího trháku, rozdíl byl maximálně dvougólový. Domácí házenkáři těžili zejména z přesné ruky Adama Nejdla, který zaznamenal čtyři úspěšné zásahy, a i díky němu šli do kabin s nejtěsnějším možným náskokem 14:13.

Moc se toho nezměnilo ani po pauze. To o sobě dávali vědět především brankáři na obou stranách palubovky, Jindřich Mráz s Tomášem Janků se předháněli v lepších zákrocích. Brňané zlepšili defenzivu a pomalu začali překlápět skóre na svou stranu, po trefě Vladimíra Ratkovského pět minut před koncem svítil na ukazateli skóre stav 24:21 z jejich pohledu a zdálo se, že hosté směřují za plným bodovým ziskem. Svěřenci Michala Zbírala to nevzdali a bod jim v posledních vteřinách přesnou střelou zajistil Ondřej Sedláček.

OHLASY Z OBOU TÁBORŮ:

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Bod je pro nás jednoznačně ziskem. Brno pasuji na favorita bojů o přední příčky, o medailové pozice. Připravovali jsme se na to, že soupeř hodně hráče střídá a není tolik sehraný, na to jsme na začátku sezony spoléhali. Jsem rád, že jsme tohoto faktu mohli v domácím prostředí využít a bodovat. Vzhledem k průběhu prvního poločasu jsme si vývoj mohli lépe pohlídat, ale úvodních dvacet minut ve druhé půli nám nevyšlo, dělali jsme zbytečné chyby. Na konci zápasu to bylo víc o náhodě. Byl to pro nás šťastný bod. Jsem každopádně rád, že koncovky a poslední útoky nám zatím vycházejí a dáváme z nich góly.“

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Z remízy jsme zklamaní, do Strakonic jsme jeli vyhrát. Soupeři blahopřeji k nadšenému výkonu, k nováčkovskému nadšení patří i štěstí, které si domácí v závěru vybrali. Na druhou stranu musím říci, že zaslouženě, šli mu naproti. My jsme se v první půli ve specifickém prostředí, které ve Strakonicích je, hledali. I diváci domácím hodně pomohli. Po obrátce jsme měli dobrou pasáž, kdy jsme byli dvacet minut lepší a vypracovali jsme si náskok. V závěru jsme se chtěli vyvarovat vyloučení, ale stalo se a dostali jsme se tak pod tlak. Strakonicím jsme tak dopřáli přesilovku, kterou využily a stáhly náš náskok. Konec byl o štěstí, střela prošla přes našeho vysokého hráče, což by se nemělo stát. Kvůli tomu jsme ztratili bod. Myslím ale, že nejsme jediní, kdo tady ztratí. Jestli Strakoničtí budou takto hrát, bude se tady i dobrým týmům vyhrávat těžko. Domácí na úvod sezony ukázali, že do extraligy patří. My se teď musíme soustředit na domácí utkání s Hranicemi, které musíme zvládnout."

Ondřej Sedláček, hráč HBC JVP Strakonice 1921: „Při nepříznivém stavu jsme museli hlavně změnit taktiku. Byla to hra na riziko, která se vyplatila. Naštěstí jsme poslední útoky dokázali dotáhnout do gólové tečky a v posledních vteřinách vyrovnat.“

Tomáš Janků, brankář SKKP Handball Brno: „V první půli to domácím do naší branky padalo, v té druhé jsme začali k hráčům lépe přistupovat a střely na mě začaly létat o trošku lépe. Balony jsem viděl. Prvních dvacet minut po změně stran jsme byli dostatečně agresivní, z toho plynulo to, že se domácí tak snadno neprosazovali. Ale bohužel poslední tři střely jsem neviděl a skončily v síti.“