neděle 2. 10. 2022 - | Filip Chalupa

Prohra před televizními kamerami na palubovce Zubří

ROBE Arena Zubří
neděle 2. 10. 2022 | 16:00

HC ROBE Zubří

34:27
(16:13)

SKKP Handball Brno

TOP 3 střelci

Mičkal 8, Mika 5, Mazurek 5

Sestava

Krupa, Krůpa - Přikryl, Havran, Galia, Randýsek, Mika, Hybner, Mazurek, Mičkal, Cibulec, Palát, Šišák, Kyryljuk, Bajer

Vyloučení

3:3

Sedmimetrové hody

4/4 – 5/4

Diváci

859

TOP 3 střelci

Kocich 10, Žvak 4, Erbes 3

Sestava

Ilić, Janků - Huska, Kocich, Živanov, Erbes, Strack, Kikanović, Žvak, Janda, Kolečkář, Stein, Přichystal, Zahradníček

V televizním utkání na půdě Zubří prohráváme 34:27.

Královopolští do Zubří přijeli ve značně oslabené sestavě, do akce se tak premiérově dostali šestnáctiletý Oliver Huska a sedmnáctiletý Vojtěch Přichystal. Kénik se držel úvodních devět minut, pak domácí pomalu začali odskakovat. Výrazný podíl na tom měl brankář Jakub Krupa. Do zuberské branky se proti poslední sedmičce Adama Steina v prvním poločase postavil Štěpán Krůpa a i on potvrdil, že post brankáře mají svěřenci Petera Dávid skvěle obsazený.

Obrázek hry se po příchodu z kabin moc neměnil, avšak Brněnským hráčům postupem času začaly docházet síly, což je projevovalo při pohledu na skóre. Závěrečná desetiminutovka utkání nabídla bezstarostnou házenou. Tato pasáž hry, kdy se v podstatě vůbec nebránilo, skončila výsledkem 7:8, ovšem na konečné dělbě bodů to nic nemění. Kénik střelecky táhl desetigólový Martin Kocich, to domácí se opírali kromě gólmanů také o zkušeného Tomáše Mičkala, autora osmi přesných tref.

Hodnocení zápasu:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Chtěl bych pogratulovat Zubří k zasloužené výhře. My jsme přijeli slušně připravení a tak vypadal i ten první poločas. Bohužel jsme nedali dvě sedmičky, takže ten poločas mohl skončit o gól. Tam jsme dokázali dělat to, co jsme chtěli. Zubří má dobré začátky a to se nám podařilo zachytit. Bohužel jsem ve druhé půlce neměli co nabídnout, Zubří odskočilo a my jsme nevěřili. Trochu mě mrzí, že zkušenější hráči nepředvedli to, co od nich očekáváme. Rozdíl byl v golmanech, kde měli domácí o 15 procent více.”

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Dobře trefené hodnocení Pavla, s tím že my jsme vsadili v tomto zápase na to, že jsme věděli, že má Brno nějaké variace s sestavě omezené. Důležité bylo, že jsme v poločase trochu odskočili, ta chycená sedmička byla důležitá. Pak jsme to udržovali, spolupráce obrany s golmany byla dobrá. Jsem rád, že jsme to pak porotovali a dostali se tam mladí hráči.”

Martin Kocich, střední spojka SKKP Handball Brno: „Rozhodující byla první desetiminutovka druhého poločasu, kdy Zubří odskočilo. Prohrávali jsme souboje 1na1. Dneska byli golmani na zuberské straně výborní.

Matěj Havran, levá spojka HC ROBE Zubří: „Souhlasím s tím, co tu všichni řekli. Delší časový úsek fungovala spolupráce Jakuba Krupy a potom i Štěpána Krůpy s obranou, kteří předvedli hromadu zákroků. Tam se to zlomilo.”

Hala Arena  
sobota 21. 1. 2023 | 11:00

SKKP Handball Brno
33:30
(16:19)

HK Košice
STAREZ Aréna Vodova (malá hala) 
středa 1. 2. 2023 | 17:00

SKKP Handball Brno

VS

HC ROBE Zubří
hala Maloměřice 
sobota 4. 2. 2023 | 11:30

SHC Maloměřice Brno

VS

SKKP Handball Brno