Zaplatílek, Koňařík, Mazač - Fiala, Horut, Zourek, Jung, Koubek, Kolář, Drásal, Ipser, Korger, Tejzr, Krošík, Hliničan, Havlík

350

Kocich 7/2, Stein 4/1, Zahradníček 4

Ilić, Grulich - Bosák, Flajsar, Kukulovski, Kolečkář, Strack, Kocich, Erbes, Živanov, Stein, Zahradníček, Burget, Sekulić, Janda

Šalina derby jsme jednoznačně ovládli a připisujeme si další dva body.

Zlomové momenty: Rozhodnuto bylo fakticky už během první čtvrtiny zápasu. Na konci 14. minuty navyšoval Jan Zahradníček na 6:1, na což musel trenér Maloměřic František Urban reagovat oddechovým časem. Kénik však i nadále udržoval své vedení a do kabin odcházel za stavu 14:7. Ve druhé půli už nepřipustil žádné drama a zvítězil o propastných 15 branek.

Zajímavost zápasu: Maloměřice utrpěly na svém hřišti druhou nejvyšší porážku v historii derby. Ještě vyšším rozdílem prohráli Mamuti 23. prosince 2020, kdy Královo Pole zvítězilo jasně 36:19.

Nejlepší střelec: Martin Kocich prožívá velmi povedené období. Po 11brankovém představení proti Zubří ukázal své dovednosti i v maloměřické hale, kde se prosadil sedmkrát. Navíc je se 154 góly nejlepším extraligovým střelcem!

Co výsledek znamená: Královo Pole poskočilo na postupové deváté místo a čtyři výhry v řadě značí, že se s Kénikem musí počítat. Maloměřice naopak i nadále zůstávají na 13. místě se čtyřbodovým náskokem na poslední Hranice.

Příští utkání odehrajeme na domácí palubovce ve středu 8.2.2023 proti úřadujícím mistrům z Karviné!