Ilić, Grulich - Huska, Kocich, Živanov, Flajsar, Sekulić, Erbes, Strack, Burget, Kukulovski, Janda, Kolečkář, Stein, Bosák

2/2 - 1/2

623

Bogdanić 8/1, Stach 5, Trkovský 4

Adamík, Günl - Holubec, Ouředník, Pokorný, Kupa, Chotěborský, Petrychenko, Hniďák, Trkovský, Horák, Karlovec, Stach, Heřmanovský, Malý, Bogdanić

Dramatické utkání proti Lovosicím bohužel skončilo hořkou prohrou. Dvě vteřiny před koncem zajistil po sedmi letech dva body pro Lovosice Pavel Horák.

Vstup do utkání se opět Kéniku nepovedl. Lovosice se brzy dostaly do vedení, které si kontrolovali celý první poločas. Do utkání domácí tým vrátil dvěma góly v závěru poločasu Kuba Bosák, i tak do šaten odcházeli spokojenější házenkáři z Lovosic. Poločas utkání skončil 16:13 v prospěch hostí.

Vstup do druhého se nesl ve vyrovnaném duchu. Ve 43.minutě po brance Dejana Kukulovskiho šel domácí tým poprvé do vedení a atmosféra v hale by se dala krájet. Oba fanouškovské tábory utkání dodaly tu správnou „šťávu“. V 56.minutě obdržel, po faulu na Matouše Kolečkáře, přímou červenou kartu lovosický Jaroslav Trkovský. V čase 59:53 po brance Kukulovskiho svítil na tabuli nerozhodný stav, v tu chvíli si vzal hostující trenér Roman Jelínek oddechový čas. Po timeoutu, vteřinu před koncem utkání, rozhodl o konečném výsledku Pavel Horák. Lovosice si tak po sedmi letech odváží z Brna plný počet bodů.

Zlomové momenty: Hosté téměř po celý zápas drželi drobný náskok, ale rozhodovalo se až v posledních dvou minutách. Nejprve skórovaly Lovosice díky Timu Jenko Bogdanićovi a dostaly se tak do jednobrankového náskoku. Brněnský trenér Pavel Hladík reagoval oddechovým časem a Dejan Kukulovski sedm sekund před koncem srovnal. Jenže i kouč Lovců Roman Jelínek měl také ještě jeden timeout v záloze a naordinoval poslední útočnou akci. Zodpovědnost na svá bedra vzal Pavel Horák v čase 29:59 vypálil z výskoku snad z deseti metrů a rozvlnil domácí síť. Následoval velký brněnský smutek a obrovská euforie Lovosic.

Zajímavost zápasu: Takto vyrovnaný vzájemný zápas týmy zažily poměrně nedávno. Na začátku loňského května v duelu o 5. místo se utkaly taktéž v Brně a zápas dopadl úplně stejným výsledkem, ovšem 28 branek mělo tehdy na kontě Královo Pole. Lovosice dokázaly zvítězit v jihomoravské metropoli po dlouhých sedmi letech.

Nejlepší střelec: Nejvíc gólů si připsal Tim Jenko Bogdanić. Ten se trefil osmkrát, přičemž jednou využil sedmimetrového hodu. Stejný počet branek nasázela slovinská spojka i v posledním duelu s Jičínem a po tomto utkání tak má na kontě letos již 130 zásahů.

Co výsledek znamená: Brno ztratilo cenný bod, který by ho posunul 21 bodů, tedy stejně, jako má osmá Kopřivnice. V boji o play-off to může zamrzet, stále však o bod drží postupovou pozici před Zubřím. Naopak Lovosice zůstávají na druhém místě se 40 body, stále jen o bod za Plzní a zůstávají ve hře o vítězství v základní části.

Hodnocení utkání:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Utkání s Lovosicemi mělo mimořádnou úroveň. Už to byl zápas na úrovni pokročilé fáze play-off. Oba týmy hráli podlahu. My jsme bohužel opět postrádali Chmelu, Zahradníčka, Ratkovského, Žvaka a Kasala. Naše možnosti se tím hodně krátí a ve vypjaté koncovce už nám došli síly. Dokázali jsme 8 sekund před koncem vyrovnat a poté přišel nedůraz v situaci ze které Horák skóroval. Hrozně nás to mrzí, protože jsme si za výkon bod asi zasloužili, ale sport je někdy krutý. Nám nezbývá než stále bojovat a věřit, že zvládneme poslední tři kola a play-off si zahrajeme. Velké poděkování patří divákům – byli jste naprosto fantastičtí atmosféra byla neskutečná a jsme velmi smutní i kvůli Vám, že jsme na body nedosáhli“

Jakub Bosák, levé křídlo SKKP Handball Brno:

„Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme nezvládli závěr. Podobně jako na podzim ve Strakonicích jsme dostali v posledních pěti vteřinám gól, protože nedostoupíme do střelce. Nevím, co bych k tomu více řekl, je to škoda, doma bychom body ztrácet neměli.“

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice:

„Od nás slušný první poločas, kromě jeden úsek, ve kterém jsme se zbláznili a vrátili domácí do hry. Myslím si, že jsme si v prvním poločase měli vybudovat větší náskok. Ve druhém poločase jsme se trápili v útoku, trošku jsme ztratili sebevědomí. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme to tady urvali a vezeme domů dva body.“

Jan Kupa, střední spojka HK FCC Město Lovosice:

„Tak dnešní zápas byl velice náročný. My jsme do toho velmi dobře vstoupili, udělali jsme si náskok, bohužel potom jsme udělali pár zbytečných chyb a Brno se chytlo. Potom jsme se trápili až do konce zápasu. Myslím si, že rozhodlo štěstí, které bylo na naší straně. A chtěl bych na závěr poděkovat domácím za pěkné utkání.“

Příští utkání se odehraje už tuto neděli, kdy na domácí palubovce přivítáme O2Xyworld HBC Jičín. Budeme Vás potřebovat!