Ilić, Grulich - Bosák, Zahradníček, Ratkovský, Kocich, Živanov, Flajsar R., Sekulić, Erbes, Strack, Burget, Kukulovski, Janda, Kolečkář, Stein

923

Tomášek 6, Bendicsek 4, Krejz 4

Sestava

Schams, Štohanzl Ma. - Flajsar J., Štěpán, Halíček, Navrátil, Bartůněk, Flajsar D., Melichar, Parolly, Hajko, Štohanzl Mi., Krejz, Gregorovič, Tomášek, Bendicsek

Před nejvyšší domácí návštěvou v základní části Chance extraligy házené jsme si došli pro postup do čtvrtfinále.

Zlomové momenty: Zatímco v prvním poločase si oba týmy neustále měnily vedení a v půli dokonce Nové Veselí vedlo, do druhého poločasu vstoupilo Brno jako vyměněné. Jihomoravané od stavu 18:17 vstřelili hned sedm branek v řadě, což jednoznačně určilo další ráz zápasu. Sedmibrankový rozdíl Kéniku byl pro Sokol zkrátka moc a i přes zlepšený výkon v závěru utkání s ním nic nedokázali udělat.

Zajímavost zápasu: Do Brna si našla cestu téměř tisícovka fanoušků a atmosféra zde byla naprosto fenomenální. Hned dvě stovky zástupců přijely podpořit Nové Veselí. Boj o play-off jak se patří!

Nejlepší střelec: Domácímu týmu přispěl velkou měrou k vítězství Nikola Sekulić. Srbský pivot se proti svému bývalému celku předvedl a zajistil téměř třetinu všech branek Brněnských, prosadil se desetkrát.

Co výsledek znamená: V souboji kdo s koho bylo úspěšnější Královo Pole a zajistilo si účast v play-off z posledního postupového místa, ve čtvrtfinále narazí znovu po roce na Talent Tým Plzeňského kraje. Naopak celek z Vysočiny potvrdil, že se mu venku nedaří. Klíčový duel sezony nezvládl a bude hrát jen skupinu o udržení.

Pozápasové ohlasy:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„V první řadě smekám před fanoušky obou týmů. Takových utkání v lize moc není a zápas byl opravdu reklamou na házenou jako produkt. Jsem hrdý na to, jak jsme tento zápas zvládli. Myslím, že jsme byli 55 minut lepším týmem a o výsledku utkání bylo rozhodnuto už ve 40 minutě. Utkání jsme začali velmi dobře a vedli 6:3. Potom jsme šli do dvojnásobného vyloučení vinou špatného střídání a Veselí tím ožilo a za deset minut dokázalo otočit. Ve druhé půlce už jsme jasně dominovali a utkání dotáhnuli k zaslouženě vysoké výhře a tím si zajistili postup do playoff. Musím tým pochválit za to, jak jsme dokázali zvládnout utkání takticky. V týdnu jsme měli tři videa, kde jsme se připravovali hlavně na systém Veselí a jejich obranu. Právě přenos těchto věcí z tréninku nám pomohl a zápas byl díky naší skvělé obraně a připravenému útoku plně v naší režii. Pro mě osobně je smutné, že Veselí nepostoupilo do playoff protože jejich fanoušci budou v playoff určitě chybět, ale jsem velmi rád, že Brno opět splnilo základní cíl a postupem potvrdilo výrazný progres klubové práce na všech úrovních. Přeji všem i celé házené více takových zápasu, které náš krásný sport posunou ještě o krok dál.“

Živojin Ilić, brankář SKKP Handball Brno:

„Bylo to těžké a důležité utkání. Tvrdě jsme pracovali na všech segmentech hry, podrobně rozebírali soupeře. Jsem rád, že na zápasy chodí stále více lidí, a že jsme s pomocí fanoušků odehráli dobré utkání. Bylo krásné hrát v takovém prostředí. Chci pochválit své spoluhráče a rád bych využil této příležitosti a poděkoval všem fanouškům, kteří vytvořili fantastickou atmosféru.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí:

„Dnešní zápas byl klíčový, co se týče bojů o playoff. Měli jsme spoustu příležitostí si účast v playoff zajistit a nemusel být tento zápas být takto důležitý. Dnes jsme zvládli první poločas a vstup do druhé půle. Rozhodla z mého pohledu únava v druhé půlce a nedokázali jsme tak dobře plnit předzápasové taktické pokyny. Poté se projevila obrovská kvalita některých individualit na straně domácích. Hlavně si myslím, že jim strašně pomohl návrat Nikoly Sekuliče, který byl dnes pro ně klíčovým hráčem a měli v něm oporu. My máme náš tým extrémně mladý, což se dnes projevilo. Ty zkušenosti, co sbíráme a ty hráči jaký dělají posun a jaký předvedli výkon někteří hráči ročníku 2003 a 2004 je obdivuhodné, a to je naše cesta ze které nesmíme sejít a v budoucnu se nám to vrátí.“

Adam Tomášek, pravá spojka TJ Sokol Nové Veselí:

„Tak já bych chtěl v první řadě poděkovat všem fanouškům, kteří dnes dorazili. Jinak velká gratulace Brnu, myslím si, že to byl fantastický zápas na české poměry. První poločas jsme se s domácími drželi, v některých pasážích jsme podle mě byli i lepší. Nedovolili jsme jim moc hrát s pivotem, což se nedá říct o druhém poločase. Druhý poločas jsme nezvládli v hlavách. Domácí mají o něco zkušenější tým a myslím si, že si lépe poradili se situací, kterou tento zápas představoval. Ještě jednou gratuluji domácím.