Herajt, Šmíd - Režnický, Šindelář, Douda, Kosteski, Nejdl, Zeda, Šafránek, Dubský, Bláha, Tonar, Stehlík, Říha, Chmelík, Beneš

4/2 – 3/3

820

Sekulić 7, Kocich 5/3, Bosák 4

Ilić, Grulich - Bosák, Zahradníček, Ratkovský, Kocich, Živanov, Flajsar, Sekulić, Erbes, Strack, Burget, Kukulovski, Kolečkář, Stein

Druhý čtvrtfinálový zápas se nám vůbec nepovedl, a tak k nám Plzeň v sobotu přijede s prvním mečbolem této série.

Ve druhém utkání jsme vzdorovali favoritovi pouhých 8 minut, když na 4:5 snižoval Jakub Bosák. Potom se Západočeši rozjeli a s přehledem si došli pro druhé vítězství. Deset minut před koncem prvního dějství zvyšoval Petr Zeda již na 13:7. Poločasové skóre se zastavilo na výsledku 22:11. I druhá půle patřila domácím, kteří si tak dokráčeli pro jasnou výhru.

Zajímavost zápasu: V prvním klání se Plzeň rozjížděla pomaleji. Tentokrát už to byl ten Talent, který dobře známe. Chytily se i největší opory Západočechů v čele s Režnickým, Kosteskim a Doudou. A pak si zahráli i mladíci Zeda, Beneš, Dubský nebo Říha.

Nejlepší střelec: Střední spojka Talentu Jakub Douda stejně jako v minulém utkání nasázel Brnu 7 branek. Na druhé straně znovu zazářil pivot Nikola Sekulić, jenž zaznamenal stejný počet gólů.

Co výsledek znamená: Plzeň má všechno ve svých rukou a za stavu 2:0 má k dispozici postupový mečbol, který může potvrdit v sobotu 1. dubna v Brně.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje:

„Mám velkou radost z výsledku i výkonu. Po takovém průběhu zápasu musíme být spokojení, i když my tam nějaké mouchy najdeme, ale budeme muset tentokrát hodně hledat. Všichni hráči, kteří se dostali na hřiště, předvedli velmi dobrý výkon. Ukázali jsme Brnu, že to nebude s námi lehké, jestliže chtějí pomýšlet na vyrovnanou sérii jako loni. Jsem rád, že jsme se z toho poučili. Jsme opatrní, přistupujeme k tomu s maximální pokorou, koncentrací a chutí zvládnout ty zápasy. Jsem rád, že ty domácí jsme takhle zvládli, ale pořád nám ještě zbývá udělat jeden krok a máme na to tři pokusy. Musíme dál tvrdě pracovat, pakliže udržíme výkony z domácích utkání, bude mít Brno problém, aby na nás něco vymyslelo.“

Pavel Hladík, trenér, SKKP Handball Brno:

„Plzeň byla jasně lepší, i když i my jsme si v úvodu zápasu vypracovali šance, ale neproměňovali jsme je. Měli jsme tam snad osm náskoků, ale nedávali jsme je. Navíc jsme byli nedisciplinovaní při návratu, čehož domácí využili a dávali lehké branky. Dostali se na koně a pak už byli tak rozjetí, že to nešlo zastavit. My jsme si naopak přestali věřit. Jediným pozitivem je výkon gólmana Grulicha. Jinak jsme hráli špatně, selhali jsme v zakončení, a to bylo klíčové. Plzeň bere zaslouženě druhý bod, ale nic nevzdáváme. Musíme se soustředit, abychom šance proměňovali, protože je máme. Horší by bylo, kdybychom si je nevypracovali. My jsme do poslední chvíle bojovali o play-off. Bylo to psychicky náročné a trošku se mi zdá, že to kluci mohou mít v hlavách, že základní cíl splnili a teď nás to dohnalo. Ale my se oklepeme a připravíme se na domácí zápasy.“