Ilić, Grulich - Bosák, Flajsar, Kukulovski, Ratkovský, Kolečkář, Kocich, Erbes, Živanov, Stein, Zahradníček, Huska, Burget, Sekulić, Janda

J. Dolejší 6, Hlava 4, Matouš 4/1

Sestava

Pleva, Machalický - Hlipala, Rychna, Dolejší J., Hlava, Kovařík, Ženatý, Miľko, Matouš, Pekař, Doškář, Dolejší A., Drbohlav, Thorovský, Kastner

S domácí palubovkou jsme se rozloučili vítězstvím nad Jičínem 24:23.

Po dobu celého utkání se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Poločasové vedení zajistil Jičínu vteřinu před koncem pivot Martin Miľko. Hostům se ale nepovedl úvod druhé půle, když za deset minut vsřelili pouhé dvě branky a Kénik vedl 16:14. Deset minut před koncem zase vedli o dvě branky Východočeši (21:19). V závěru se ale Královu Polu zadařil, díky dvěma premiérovým gólům Olivera Husky, obrat a Brno vydřelo těsné vítězství 24:23.

Zajímavost zápasu: Jičín se připravil o lepší výsledek svou nedisciplinovanou hrou. Sedm vyloučení oproti dvěma na brněnské straně bylo až příliš.

Nejlepší střelec: Na obou stranách zářili zkušení borci. Pivot Nikola Sekulić a střední spojka Východočechů Jiří Dolejší zaznamenali shodně 6 branek.

Mládí vpřed: Utkání mělo svého nečekaného hrdinu. Teprve 17letý brněnský Oliver Huska rozsekl tento zápas v závěrečné pětiminutovce utkání dvěma premiérovými trefami v Chance Extralize.

Co výsledek znamená: Před nedělní odvetou v Jičíně je všechno otevřené. Královo Pole má sice náskok jedné branky, ale tohle utkání je teprve v polovině své hrací doby.

Na závěr reportáže přinášíme hodnocení trenérů:

Pavel Hladík, SKKP Handball Brno:

„Odehráli jsme poslední utkání v této sezoně na domácí palubovce. Pro některé hráče to bylo domácí loučení s naším dresem a jsme samozřejmě rádi, že bylo vítězné. Výkon byl od nás sice upracovaný a neměl potřebnou kvalitu hlavně v útoku, ale dokázali jsme to, co nám chybělo v jiných zápasech kdy jsme hráli dobře a nedokázali vyhrát. Včera jsme měli vůli a bojovali, což nám zajistilo sice jednobrankovou výhru, ale je to stále výhra. Po těch 5 prohrách jsme už pocit vítězství opravdu potřebovali zažít a jsme rádi, že jsme to doma i přes špatný a unavený výkon dokázali. Máme 3 dny na to se připravit na zápas v Jičíně, kde to bude ještě těžší než u nás. Velkým pozitivem včerejšího utkání byl výkon Živojina Iliće v brance a dorostence Olivera Husky, který nám vrátil 4 měsíce práce na něm. Děkujeme všem divákům, kteří přišli nás tým povzbudit i přesto, že už se soutěž pouze dohrává a zápasy už nejsou logicky tolik atraktivní.“

Petr Mašát, O2xyworld HBC Jičín:

„Já jsem rád za naše představení kluků, v útoku a v bráně. Odehráli jsme velmi dobré "pohárové" utkání na palubovce Brna. Jsem rád, že si domů vezeme nadějný výsledek do odvety. Škoda množství šancí, které jsme neproměnili, proskoky, sedmičky a nějaké ukvapené střely z dálky. Dali jsme šanci gólmanovi domácích, aby vyčníval. Mohli jsme mít lepší výsledek, než máme. Samozřejmě druhý poločas, zejména poslední patnáctiminutovka, kde jsme hráli víceméně pořád oslabení, nás asi ten výsledek stála.“