5 - 3

0, 6/5

508

Patzel 8, Šůstek 5, Zelenka 5

Házenkáři Králova Pole vůbec nestačili na pražskou Duklu a prohráli rozdílem 21 branek.

Utkání začalo velmi vyrovnaně, ve 4. minutě ovšem pražská Dukla odskočila na rozdíl dvou branek a hosté tento náskok pomalu navyšovali. Ve 12. minutě už to bylo pro aktuálně druhý tým tabulky 4:10, hosté ještě přidali a svou efektivitou upravili ve 20. minutě skóre na na 6:15 z pohledu domácích. Házenkářům Kéniku se vůbec nedařilo v útoku, čehož využili hráči Dukly a první poločas vyhráli poměrem 7:23. Po první půli měli domácí co napravovat. Dukla ovšem navázala na svůj perfektní výkon z prvního dějství a sázela do domácí svatyně jednu branku za druhou. Královopolským házenkářům se utkání vůbec nepovedlo a utržili tak potupnou porážku 19:40.

Ohlasy

Ivo Vávra: „Dukla má obrovskou ofenzivní sílu ve spojkách a podle mě má nejlepší přechod do druhé vlny v extralize, mají to udělaný precizně a nechybují. Bohužel u nás je to přesně naopak. Naprosto nulová agresivita u spojek. Někteří hráči podávají výkony hluboko pod své možnosti. Bez emocí, bez energie, bez nasazení a s tím se nedá hrát, natož s Duklou. Dukle se vrací práce s mládeží, mají obrovský tlak do brány a mají nasazení, podali perfektní výkon. Naše podprůměrné výkony v posledních čtyřech zápasech na nikoho v extralize stačit nemůžou, natož na Duklu ne. Je radost se na hráče Dukly dívat, jak je to baví, jakým způsobem jdou do brány, jakým způsobem se z gólů radují. Dneska jsme prostě dostali lekci z produktivity, z nasazení a z házenkářskému umu.“