Pšenica, Bavlnka – Kocich, Horut, Živanov, Flajsar, Arsenić, Jezimirović, Burget, Strack, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

218

Fulneček 8, Pinkas 4, Plaček 4/1

Polášek, Pinkas, Brož, Plaček, Juráš, Ciboran, Padalík, Piwko, Fulneček, Vincour, Oselský, Lefan, Zbránek, Vyorálek, Krawczuk, Pernička

Po zlepšeném výkonu v druhé půli královopolští házenkáři poráží Hranice rozdílem šesti branek a připisují si doma další dva body do tabulky.

První branku souboje mezi Brnem a posledními Hranicemi vstřelil hostující Plaček, kterého o minutu později napodobil Matyas Pinkas, hosté tak hned z úvodu vedli o dvě branky a brněnští házenkáři byli poměrně zaskočeni. Dvěma brankami ale odpověděl Burget se Žvakem. Hráči Cementu se ale instantně vzali vedení zpět na svoji stranu a drželi ho až do 25. minuty, kdy na světelné tabuli svítilo skóre 8:10. Královopolští házenkáři ale v závěru první půle zabrali, povedlo se jim vsítit čtyři branky a i díky několika zákrokům Pšenici dovolili do konce prvního dějství skórovat pouze jednou, do šaten tak hráči šli za stavu 12:11 pro Kénik. Domácí kouč Pavel Hladík nemohl být s výkonem jeho týmu v první půli vůbec spokojený, což se pravděpodobně projevilo i v kabině. Do druhé půle totiž nastoupilo diametrálně jiné Královo Pole. Během sedmi minut domácí nasázeli do hostující svatyně sedm branek, přičemž obdrželi pouze jednu a královopolští házenkáři tak šli do šestibrankového trháku. Hranice se ještě s výsledkem snažily něco udělat, nakonec to ale nebylo v jejich silách. Brno si tak připsalo doma další extraligové vítězství, když hranický Cement porazilo výsledkem 27:21.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Jsem s naším výkonem hrubě nespokojený, protože jsem hráče nabádal, ať soupeře nepodcení. Je ale potřeba dodat, že hosté se velmi zlepšili, především v obraně. Pod vlivem dvou remíz z posledních zápasů na nás padl smutek, protože jsme obě utkání mohli vyhrát. Bylo tedy velmi složité se po těchto dvou remízách nahecovat a připravit se v hlavě. Hranice měli větší srdce a tím jsme se ten zápas udělali komplikovaný. Jsem ale rád, že jsme to nakonec zvládli a body zůstaly doma. Přeji Hranicím hodně štěstí do druhé poloviny sezóny.“