Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Dolejší J., Naimann, Hlava, Kovařík, Freiberg, Šulc, Pekař, Doškář, Dolejší, Pleva, Thorovský, Kastner

2/2 – 2/2

-

Arsenić 7/1, Kocich 6/1, Žvak 3

Pšenica, Bavlnka – Kocich, Horut, Živanov, Flajsar, Arsenić, Burget, Strack, Žvak, Stein, Zahradníček, Bosák

Kéniku ve venkovním utkání v Jičíně nevyšlo absolutně nic a odváží si potupnou porážku 40:28.

Odvetné duely nejvyšší české soutěže odstartoval zápas mezi Jičínem a Brnem. Jičínští šli do utkání s jednoznačným cílem, oplatit Brnu porážku o gól z úvodního kola. Skóre utkání otevřel ve 40. vteřině zápasu nejlepší střelec dnešního utkání Jiří Dolejší. Na tu vzápětí našel odpověď Žvak. Do výraznějšího vedení se domácí hráči dostali v sedmé minutě, a to zásluhou brankáře Plevy, který skóroval přes celé hřiště (7:3). Postupně Jičínští svůj náskok navýšili až na šest branek (11:5). Následovaly tři rychlé branky Brna (11:8) a domácí kouč Mašát vzal pro svůj tým oddechový čas. Od dvacáté minuty prvního poločasu bylo utkání zcela v rukou jičínských házenkářů, kteří v poločasové přestávce odcházeli do kabin s jednoznačným náskokem osmi branek (22:14).

Ani druhé dějství nepřineslo žádné drama. Zkušený brankář Pleva na začátku druhého poločasu zavřel jičínskou bránu a pořádně tím potrápil hráče Brna. Díky tomu si jičínští házenkáři vybudovali až jedenácti brankový náskok (25:14) a o vítězi bylo již v první polovině druhého poločasu téměř rozhodnuto. Do konce utkání se hráči Králova Pole snažili skóre korigovat, ale neúspěšně. Zápas mezi Jičínem a Brnem skončil nečekaně vysokým vítězstvím domácího celku 40:28.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Dnes nás soupeř jednoznačně přehrál v nasazení. My jsme bohužel asi zůstali v autobuse. Jsem hrubě nespokojený s tím, co jsme dnes předvedli, byla to katastrofa a takhle se prostě nemůžeme prezentovat. My jsme první poločas prospali, v druhém poločase už bylo o výsledku rozhodnuto. Dnes jsme neměli na to, abychom Jičínu konkurovali. Předvedli jsme velmi slabý výkon.“