Chmela, Drápela - Ratkovský, Kocich, Došen, Živanov, Arsenić, Burget, Strack, Kikanović, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

4:2

350

Petrychenko 7, Trkovský 4, Malý 4

Hrdlička, Günl - Holubec, Kupa, Motl, Bouček, Petrychenko, Kovář, Trkovský, Zourek, Jonáš, Stach, Heřmanovský, Kylíšek, Malý, Bogdanić

Atraktivní bitva se odehrála v jihomoravské metropoli. První utkání dvojzápasu o 5. místo ovládlo nakonec Brno, rozhodl ale až úplný závěr.

Do utkání lépe vstoupili domácí, Luka Kikanović ve 12. minutě zvyšoval už na 6:3, pohodlný náskok si udržovalo SKKP až do koncovky prvního poločasu, kdy Marko Došen upravil rozdíl ve skóre 32 vteřin před koncem poločasu na 15:12.

Lovci ale po přestávce začali manko rychle stahovat. Prosadili se Jaroslav Trkovský a Lukáš Malý, brněnské vedení definitivně vzalo za své ve 37. minutě, kdy sedmičku proměnil Jan Kupa. Duel nedohrál Luka Kikanović, který viděl červenou kartu. Lovosice se dostaly do vedení dvanáct minut před koncem po gólech Bogdaniće a Jaroslava Trkovského, na druhé straně dotahovali skóre Živanov a Došen. O osudu utkání nakonec rozhodl samotný závěr. Lovce zklamala v poslední minutě koncovka, naopak na druhé straně se prosadil Jakub Bosák, který pět vteřin před koncem vystřelil domácím do odvety lepší pozici.

Hodnocení obou trenérů:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Diváci mohli vidět zápas, který byl odehraný ve velkém nasazení. My jsme odehráli velmi dobrý první poločas a jen díky nesmyslným technickým chybám jsme nevyhráli vyšším rozdílem. Ve druhém poločase jsme 20 minut hledali jistotu a odehráli opravdu velmi špatný úsek, ve kterém se Lovosice dostali do 2 brankového vedení. Naštěstí posledních 10 minut už bylo v naší režii a připsali jsme si další domácí výhru a poděkovali tak nejlepším způsobem našim fanouškům, kteří nás celou sezonu podporují. Na našem plánu pro odvetu v Lovosicích to nic nemění. Chceme vyhrát každý zápas určitě bychom nejeli do Lovosic bránit.“

Roman Jelínek, trenér Lovci Lovosice: „Nevyšel nám první poločas tak jak jsme chtěli, udělali jsme spoustu jednoduchých chyb, které vedli z nekoncentrace. Řekl bych, že nám vázla komunikace mezi hráči, kteří se neshodli na tom co hrát. To jsme si ale v šatně vyříkali a došlo ke zlepšení ve druhém poločase, za který bych chtěl kluky pochválit. Hráli jsme dobře jak v obraně, tak v útoku, lavička měla emoce, které po hráčích chceme. Samozřejmě po druhém poločase jsme zklamaní, protože jsme celý druhý poločas vedli. Ta chyba na konci byla nešťastná, a tak si do Lovosic vezeme výsledek jaký si vezeme.“