Chmela, Bavlnka – Ratkovský, Kocich, Došen, Živanov, Flajsar, Burget, Strack, Kikanović, Žvak, Kasal, Koečkář, Stein, Zahradníček, Bosáík

3/0 – 2/1

875

Nejdl 5, Linhart 5, Řeznický 3

Šmíd, Herajt – Douda, Nejdl, Linhart, Šafránek, Škvařil, Korbel, Vinkelhöfer, Stehlík, Říha, Chmelík, Šindelář, Řeznický

Senzace! Kénik zvládl extrémně dramatický závěr a vyhrává 23:22. Jsme tak pouze jedno vítězství od semifinále!!!

Úvod třetího čtvrtfinálového duelu patřil Plzni, která se hned od prvních minut ujmula vedení. Ve čtvrté minutě veda už 1:3, o chvíli později mohli hosté jít do tříbrankového trháku ze sedmičky, Vinkelhöfer ale neproměnil. Domácí Kénik ale hnala vpřed napráskaná hala, i s jejich podporou bylo v 11. minutě srovnáno. Zlom prvního dějství přišel v 18. minutě po tvrdém projektilu Kikanoviće, který královopolské poslal poprvé do vedení. Svěřenci Pavla Hladíka byli na koni. V 28. minutě, opět po střele Kikanoviće, šli do vedení 11:8, a to i přes neproměněnou sedmičku Kocicha. Hosté ještě před zazněním sirény dokázali skóre zkorigovat na 11:9, víc už se toho v prvním poločase nestalo.

Začátek druhého poločasu se opět povedl více Západočechům. Devět minut se jim povedlo neinkasovat, a to i díky výbornému brankáři, který chytil sedmimetrový hod. Po dvou gólech Linharta a jedné brance Nejdla tak Plzeň překlopila vedení na svoji stranu. Svůj brankový náskok si hosté drželi až do 25. minuty, kdy z pivota srovnal na 21:21 Marko Došen. A bylo zaděláno na velké drama. Domácí ale měli v zádech téměř tisíc fanoušků, což se projevilo i na hřišti. Kéniku se podařilo vsítit během pouhých 4 vteřin dvě branky a čtyři minuty před koncem utkání vedl 23:21. V čase 29:14 se podařilo Plzni ještě korigovat na 23:22, na víc se ale nezmohla a Kénik ve výbuchu euforie slavil před domácím publikem naprosto senzační vítězství a je tak pouze jedno vítězství od postupu do semifinále.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Vítězství přijímáme s velkou pokorou. Musíme se velmi pokorně připravit na sobotu. Strašně moc děkujeme divákům, kteří nás tlačili vpřed v klíčových momentech. Toto vítězství nás stálo spoustu sil. Věřím, že v sobotu bude ještě lepší atmosféra, než byla dnes. Moc si toho vážíme, že máme tak skvělý fanoušky.“