Chmela, Bavlnka, Pšenica – Kocich, Horut, Živanov, Flajsar, Sekulić, Arsenić, Jezimirović, Burget, Strack, Žvak, Stein, Zahradníček, Bosák

0 – 3/2

318

Mucha 10, Chudoba 7, Petrovský 6

Marenčák, Pyško – Sklenák, Petrovský, Hrachovec, Gřešek, Chudoba, Kancel, Brožek, Bureš, Mucha, Voleník, Choleva, Zourek, Hustopecký

Brněnští házenkáři v dramatické koncovce porazili Frýdek-Místek a po třech porážkách v řadě opět bodují na plno.

Start duelu vyšel o něco lépe hostů, když se gólově prosadili Mucha s Petrovským a házenkáři šli do vedení o dvě branky, na co vzápětí odpověděl přesnou střelou Jezdimirović. Na hřišti to byl boj o každý metr hřiště, čemuž i odpovídalo skóre na světelné tabuli, která po brance Bosáka ukazovala v 16. minutě osmičky na obou stranách. Hosté ale zabrali a vzali si své dvoubrankové vedení zpátky na svoji stranu a drželi si ho až do 24. minuty. Pak přišla ale čtyřgólová smršť do hostující sítě, o kterou se podělili Živanov, Sekulić a Zahradníček. Na druhé straně pak ještě byla k vidění neproměněná sedmička frýdeckého Petrovského. Hráči tak šli do kabin po otočce Kéniku za stavu 15:13 pro domácí.

Rovněž jako v prvním dějství gólový účet domácích načal opět Jezdimirović. Hráči Kéniku zodpovědně plnili svoje úkoly v defenzivě a bezpečně si tak hlídali svůj dvoubrankový náskok. Na opačné straně palubovky se činili především všem dobře známý Sklenák s Muchou, průběh utkání se jim ale otočit nepodařilo. V 28. minutě se domácím povedlo po přesném zásahu Zahradníčka odskočit na rozdíl čtyř branek a zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Frýdečtí házenkáři se ale nevzdávali a dokázali po slepených gólech Muchy, Gřeška a Chudoby duel zdramatizovat, na body to ale nestačilo, a Kénik tak mohl slavit těsné vítězství 35:34.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Děkuji Frýdku za skvělý zápas. My tohle vítězství přijímáme s velkou pokorou, protože to utkání splnilo přesně to, co se od něho čekalo. A to, že oba týmy měly extrémně těžký los v úvodu, řekl bych nejtěžší z celé soutěže. Oba týmy byly pod tlakem a potřebovaly vyhrát. Celý zápas byla vidět na obou stranách mírná nervozita. Na druhou stranu bojovné utkání, oba celky předvedly super házenou. Proto říkám, vítezství přijímáme s velkou pokorou. Moc děkujeme fanouškům za podporu a přeji Frýdku štěstí do zbytku sezóny.”