Hrdlička, Günl - Holubec, Kupa, Chotěborský, Motl, Bouček, Petrychenko, Trkovský, Zourek, Jonáš, Stach, Jahn, Kylíšek, Malý, Bogdanić

4:2

-

Kikanović 8, Došen 4, Kocich 4/1

Chmela, Drápela - Strack, Kikanović, Kolečkář, Arsenić, Zahradníček, Ratkovský, Žvak, Stein, Burget, Bosák, Došen, Kocich, Živanov

Do zápasu jsme šli s jednobrankovým náskokem. Už v prvním poločase však překlopili domácí misky vah na svoji stranu a ve druhém poločase Lovosice své vedení kontrolovaly.

Po gólu Martina Kocicha vedli hráči Králova Pole v Lovosicích 2:0, domácí hráči však rychle stav otočili na svoji stranu. Do zápasu vstoupil ve velkém stylu domácí Jan Kupa, který v úvodní čtvrthodině vstřelil pět gólů, jeho pátá trefa znamenala pro Lovce vedení 10:5. Královo Pole držel na dostřel Luka Kikanović, k němuž se na začátku poslední pětiminutovky přidal také Jan Zahradníček a Martin Kocich. Blíž než na dva góly se ale hosté nepřiblížili, naopak, Lovcům vyšel závěr prvního poločasu na jedničku. Jiří Bouček půl minuty před koncem zvýšil na 16:13 a do prázdné brány se vzápětí trefil také brankář Jan Hrdlička. Do druhé půle tak vstupovaly oba týmy za stavu 17:13.

Domácí navázali na dobrý závěr utkání, kdy po rychlých brankách Jiřího Motla a Tima Jenka Bogdaniće navýšili vedení Lovců na 19:13, červenou kartu o chvíli později inkasoval hostující Nikola Arsenić a snovou pětiminutovku uzavřeli Kupa a Trkovský góly, po kterých domácí tým vedl o sedm branek. Oba hráči stříleli ostrými i nadále a Lovosice se díky tomu stále držely v pětibrankovém vedení, které domácím hráčům zajišťovalo páté místo. Za hosty odpovídali na inkasované góly Martin Kocich či Marko Došen. K žádnému dramatu se nicméně neschylovalo a ani na něj nedošlo, což měl na svědomí ve druhém poločase nezastavitelný Jaroslav Trkovský. Lovosice tak díky výhře 34:29 odsoudily Brno ke konečnému 6.místu.

Ohlasy trenérů a hráčů budou doplněny.

Pavel Hladík, trenér Brno: „Gratuluji Lovosicím, protože vyhráli zaslouženě. My jsme dnes nesplnili taktické pokyny, se kterými jsme do tohoto utkání šli. Za prvních 15. minut jsme inkasovali asi 12 gólů a s tím se to dalo těžko zvládnou. Na začátku druhého poločasu jsme se mohli dostat na kontakt, ale dvěma technickými chybami jsme se o tuto možnost připravili. Dostali jsme velké množství branek a s tím se na venkovním hřišti nedá vyhrát. Brankáři měli pouze 3 zákroky, ale obrana jim moc nepomohla. Pro nás je to vývoj, protože loni jsme hráli play-out a letos bereme 6. místo, a to je druhý největší úspěch za 100 let. Zase nám podařilo se o kus posunout a v další sezoně se budeme chtít posunout znovu. “

Roman Jelínek, trenér Lovosice: „Od začátku zapasu náš výkon splňoval cíle, se kterými jsme do tohoto utkání šli. Byl koncentrovaný, na hráčích byla vidět chuť do hry, což vyburcovalo diváky, za což jsme samozřejmě rádi. Jsme spokojený s tím, že se nám podařilo splnit cíl, který jsme si po vypadnutí z play-off dali a konečné 5. místo nakonec získali. Končit sezónu vítězně je pro nás potěšující.

Sebastian Strack, spojka Brno: „V prvé řadě chci pogratulovat soupeři, který vyhrál zaslouženě. Bylo to posledních 60. minut sezóny a my na utkání nebyli dobře psychicky připravený. Vše se odvíjelo od toho, že se nám nedařila hra 1 na 1 a Lovosice nás v tom přehrávali celý zápas. Když už se nám podařilo dostat se do šance, tak nás vychytal brankář Hrdlička.“

Jiří Bouček, spojka Lovosice: „My jsme byli na Brno dobře připravený a plnili jsme to co jsme měli, což nás posunulo ke konečnému 5. místu. Já jsem strašně rád, že se nám podařilo sezónu uzavřít vítězně před super fanoušky a mohl jsem se s kariérou rozloučit vítězně. Chci poděkovat všem v Lovosicích za podmínky, které tu pro mě vytvořili. Já sem budu nadále chodit a fandit Lovcům, aby jednou vytoužený mistrovský titul získali.“