Pyško, Furman - Matsuoka, Kocich, Tóth, Erbes, Vomáčka, Burget, Kukulovski, Janda, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák, Vukićević

520

Solák 10/2, Patzel 7, Užek 5

Sestava

Mokroš, Galia - Růža, Prašivka, Živanov, Patzel, Plaček, Fulnek, Užek, Harabiš, Solák, Skalický, Široký, Nantl, Ptáčník, Franc

Rozlučka s rokem 2023 a Hirokim Matsuokou bohužel skončila vyřazením v Českém poháru, v semifinále byla úspěšnější Karviná.

Brno začalo duel lépe, v 7. minutě upravoval Kukulovski na průběžných 4:2. Karviná ale sérií tří tref v řadě otočila vývoj duelu a chopila se iniciativy. Zejména v poslední desetiminutovce před odchodem do šaten zabrala a odskočila na 17:13. Ani po změně stran se obrázek hry příliš nezměnil. Definitivní pojistku na vítězství přidal Baník v rozmezí 46. a 52. minuty, kdy nedovolil domácím skórovat, ale sám se trefil hned sedmkrát. V koncovce dokázal Kénik pouze snížit na konečných 23:31.

Zajímavost zápasu: Oba celky se v minulém ročníku Chance Extraligy střetly dvakrát a pokaždé z toho byla jen remíza. V aktuální sezoně ale vítězí Baník. Nejprve skolil Kénik v rámci nejvyšší soutěže mužů, a pak ho vyřadil i v semifinále Českého poháru.

Nejlepší střelec: Za domácí se nejpilněji prosazovali zahraniční hráči. Dejan Kukulovski a Hiroki Matsuoka zařídili téměr polovinu všech tref Brna. Na straně Baníku válel Dominik Solák, který si připsal hned deset branek.

Co výsledek znamená: Zase po roce si Karviná zahraje ve 2finále Českého poháru. Svého největšího rivala z Plzně vyřadila už v semifinále, a tak tentokrát poměří síly s hráči Zubří.

Semifinálový zápas byl posledním pro Hirokiho Matsuoku, který přestupuje do makedonského klubu RK Ohrid.

Hiroki, ima made arigatō, soshite kōun o inorimasu!