Marjanović, Mokroš – Urbański, Noworyta, Patzel, Mlotek, Fulnek, Užek, Harabiš, Solák , Skalický , Široký , Nantl, Sobol, Růža, Franc

893

Stein Adam 7/5, Kocich Martin 4, Živanov 3

Pšenica, Bavlnka, Chmela – Kocich, Horut, Živanov, Flajsar, Sekulić, Jezdimirović Nikola, Burget Daniel, Strack, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

Kénik v extrémně dramatickém duelu nezvládl koncovku a z půdy loňského vicemistra se vrací bez bodového zisku.

Úvodní gól patřil hostům a po necelých pěti minutách vstřelil Radek Flajsar gól na 1:3. Ve vedení se držel brněnský celek do osmé minuty, následně se ale hlasitě přihlásil Petr Široký, který pomohl Karviné čtyřmi góly v pěti minutách otočit na 9:5. Góly přidali také Vojtěch Patzel a Jan Sobol a Karviná vedla po šestnácti minutách 12:6. Brno přišlo těsně před poločasovou přestávkou o Nikolu Jezdimiroviće, který dostal červenou kartu. Celou první třicetiminutovku pak ukončil úspěšným sedmimetrovým hodem Vojtěch Patzel. Karviná potvrzovala roli favorita, komfortní sedmigólové vedení ale začalo ve druhém poločase postupně mizet. Roli střelce na sebe vzal Adam Stein, který ve 44. minutě ze sedmimetrového hodu snižoval na 23:18. Na druhé straně ze stejné značky neuspěl Dominik Solák a i to mohlo motivovat hosty k další gólové sérii, kterou za stavu 23:21 utnul až karvinský Vojtěch Patzel. Brno se ale nevzdávalo, na rozdíl dvou gólů znovu snížil Libor Horut a Nikola Sekulić dokonce tři a půl minuty před koncem upravil skóre na 26:25. Vyrovnání už se ale houževnatý tým z jihu Moravy nedočkal, Karviná si pohlídala závěr zápasu a po kostrbatém druhém poločase mají hráči Baníku radost především z dalších dvou získaných bodů.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Do zápasu jsme vstoupili s nějakou taktikou, kterou jsme plnili, Zvládli jsme úvod, ve kterém má Karviná vždy velký nástup. Bohužel jsme to nedokázali dotáhnout. V koncovce jsme měli velký morál, dohrávali jsme ve třech a ani v tomto úseku nás domácí nedokázali zlomit a nakonec jsme prohráli jen o branku. Děkuji Karviné, odehrála super zápas a děkuji našim hráčům. Ukázali srdce, které nám předtím trochu chybělo.”