Chmela, Pšenica – Kocich, Horut, Václa, Živanov, Flajsar, Sekulić, Jezdimirović, Burget, Strack, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

342

Motl 10, Trkovský 7, Kupa 5/1

Sestava

Hrdlička, Günl – Holubec, Kupa, Chotěborský, Motl, Bouček, Petrychenko, Kovář, Trkovský, Zourek, Jonáš, Stach, Heřmanovský, Kylíšek, Malý

Čtyři domácí utkání, čtyři výhry. Extrémně vyrovnaný zápas překlopil na stranu královopolských házenkářů Dušan Živanov.

První gól vstřelil až skoro po třech minutách domácí Martin Kocich, o odpověď se postaral Lukáš Malý. Za stavu 3:3 se prosadil Jaroslav Trkovský, po něm vstřelil gól David Kylíšek a na 6:3 ve prospěch Lovosic zvyšoval Jiří Motl, jehož gól byl signálem pro domácí lavičku k oddychovému času. Brno ale po krátké poradě doslova ovládlo hřiště, Erik Žvak nastartoval osmigólovou sérii domácích, opakovaně mířil přesně Jakub Bosák a po patnácti minutách zvyšoval na 11:6 Martin Kocich. Až po více jak devíti minutách vstřelil sedmý gól Lovosic Jan Kupa. V závěrečných minutách snížily Lovosice na mnohem přijatelnější rozdíl tří branek, o což se postaral především opět Jan Kupa spolu s Jiřím Motlem. Ve druhém poločase se dostali Lovci na rozdíl jediné branky a na dostřel se drželi až do jedenácté minuty. Poté se Brno znovu utrhlo, na 22:19 zvyšoval Dušan Živanov, ten samý hráč v devětačtyřicáté minutě upravil skóre na 24:21. Utkání ale stále nekončilo, při chuti byl Jiří Motl a Jaroslav Trkovský, kteří otočili skóre a minutu a půl před závěrečným hvizdem vedly Lovosice o gól. V hektických závěrečných třech minutách padly hned tři tresty, jedna červená karta pro hostujícího Jiřího Boučka a hned sedm gólů! Ty nejdůležitější si pro sebe schoval Dušan Živanov. Během patnácti vteřin nejen vyrovnal, ale znovu dostal domácí do vedení. Na 29:29 vyrovnával půl minuty před koncem Lukáš Malý, o vítězi rozhodl znovu Dušan Živanov. Hrdina okamžiku vystřílel Brnu třetí extraligové vítězství v řadě, Lovosice poprvé prohrály v této sezóně na soupeřově palubovce.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Moc si vážím této výhry, protože proti Lovosice je strašně těžké hrát. Na utkání jsme se poctivě připravovali celý týden, ale u soupeře jsou tak silné individuality, že se na ně ani moc připravit nejde. Myslím si, že dneska jsme se opravdu mohli opřít o gólmany, což v zápasech před tím nebylo a řekl bych, že dneska asi poprvé za tuto sezónu jsme měli procentuálně lepší gólmany než soupeř. Naší nedisciplinovaností duel zkomplikovali, na druhou stranu v tomhle jsou Lovosice výjimečné, protože nám tam Motl vypíchl asi 5 balónů. Musím říct, že by byla asi víc zasloužená remíza, protože oba týmy tady nechaly všechno a toto se divákům muselo líbit.”