Chmela, Pšenica, Bavlnka – Ratkovský, Kocich, Živanov, Burget, Strack, Kikanović, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

6/6 – 4/3

510

Patzel 11/3, Solák 8, Skalický 3

Mokroš, Marjanović – Patzel, Mlotek, Fulnek, Užek, Harabiš, Solák, Skalický, Petrovič, Široký, Nantl, Sobol, Zůža, Franc

Po vyhrané první půli nám v závěru té druhé došly síly a s Karvinou prohráváme rozdílem šesti branek.

Do utkání vstoupili lépe domácí, když hned úvodní branku vsítil ze spojky Sebastián Strack. Následovaly další tři přesné zásahy do hostující svatyně, načež karvinští našli odpověď v podobě gólu pouze jednou. Svěřenci trenéra Brůny však postupem první půle dostali do zápasu a začali prokazovat svoji kvalitu, na což ale Brno reagovalo téměř bezchybným výkonem. Po třiceti minutách tak domácí vedli o jednu branku výsledkem 13:12. Na 13:13 po 39 vteřinách vyrovnával Široký a započala velká přestřelka na obou stranách hřiště. Hostům se ovšem podařilo překlopit vedení na svoji stranu. Ve 49. minutě bylo již vidět, že domácímu Kéniku, kterému chybělo několik hráčů základní sestavy, začaly docházet síly, čehož Karviná využila a svůj jednobrankový náskok postupně začala navyšovat. I přes snahu házenkářů Králova Pole s výsledkem ještě něco udělat, si hosté koncovku pohlídali a připsali si vítězství 31:25.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Já si myslím, že jsme věděli, že se bude jednat o nadprůměrné utkání extraligy. Hrálo se před velmi slušnou diváckou návštěvou a v dobré atmosféře. Bylo vidět, že Karviná je o kus ve předu. My jsme byli schopní s nimi držet krok 40 minut, potom na nás přišla únava I přesto, že jsme ztratili body, tak věřím, že nás tento zápas hodně posune, protože takhle velmi kvalitních duelů v extralize moc neodehrajete.“