Kénik v dramatickém utkání remizoval s Duklou

Chmela, Pšenica, Bavlnka – Ratkovský, Kocich, Došen, Živanov, Flajsar, Burget, Strack, Kikanović, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

2/2 – 3/0

361

Březina 6, Šůstek 6, Hlinka 3

Petržela, Votava – Zelenka, Březina F., Rumian, Krušberský, Křístek, Rakouský J., Hlinka, Turek, Březina M., Rakouský M., Šůstek, Blecha

V nervy drásajícím utkání remizujeme s Duklou 22:22. Přibližujeme se tak velmi blízko vytouženému postupu do play-off.

Úvodní branku důležitého zápasu otevřel z pozice pivota Erik Žvak, na což odpověděl vzápětí Filip Březina. Byla k vidění velmi vyrovnaná a pro oko diváka atraktivní házená. Ve 12. minutě se po po přesné střele podařilo domácím jít poprvé do dvoubrankového vedení. Hosté ovšem dokázali během dvou minut skóre opět srovnat. Hráči Kéniku ale zabrali a po brankách Flajsara, výborně hrajícího Zahradníčka a Živanova, šli do tříbrankového trháku. Ruku k dílu přidal také brankář Bavlnka, jenž lapil sedmimetrový hod. Hosté se v poslední desetiminutovce první půle zlepšili v defenzivě i ofenzivě a opět s Brnem srovnali krok. Hráči tak do šaten šli za stavu 11:11.

Úvod druhého dějství vyšel lépe pražské Dukle. Poprvé v utkání totiž šli do dvoubrankového vedení právě svěřenci kouče Tonara. Zlomovým bodem byla v 38. minutě červená karta pro hostujícího Křísteka, po níž se již tak dramatické utkání ještě více vyhrotilo a začaly padat branky na obou koncích hřiště. Nutno dodat, že by duel mohl vypadat naprosto jinak, kdyby Dukla proměňovala své šance a sedmimetrové hody. Neefektivity využili královopolští a v neskutečném závěru překlopili vedení na svoji stranu. V 59. minutě ještě zvyšoval srbský pivot Marko Došen na 22:20. Dukla ale ještě našla poslední zbytky sil a dokázala po gólech Březiny a Rakouského vyrovnat na konečných 22:22.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Jednalo se o velmi bojovný zápas. Možná to bylo i tím, že oběma týmům chyběly střední spojky. Oba týmy na sebe byli velmi dobře takticky připravení. Pro nás důležitý bod i přesto, že jsme na konci mohli mít dva. Zase na druhou stranu, kdyby Dukla proměnila trhák, tak jsme mohli být bez bodu.“