Chmela, Bavlnka - Ratkovský, Kocich, Došen, Živanov, Flajsar, Arsenić, Strack, Kikanović, Žvak, Kolečkář, Zahradníček

bude doplněno

Ptáčník 7, Dodica 5, Bartůněk 4

Sestava

Schams, Štohanzl Martin - Flajsar, Veselý, Halíček, Dodica, Bartůněk, Melichar, Parolly, Burzanović, Štohanzl Martin, Gregorovič, Tomášek, Hajčman, Ptáčník

V prvním kole o umístění o 5.-8.místo vyhráváme nad Novým Veselím 30:26 a do odvety půjdeme se čtyřbrankovým náskokem.

Úvodní branku střetnutí mezi Brnem a Veselím vsítil domácí Kikanović, na což odpověděl ze sedmimetrového hodu Burzanović, domácí si ale i v okleštěné sestavě dokázali hned z úvodu vypracovat větší brankový náskok a již v 5. minutě vedli o tři branky. Nové Veselí se ale postupně začalo dostávat do tempa a v 27. minutě po zásluze smazali brankový náskok Kéniku a srovnali krok na 14:14. To se ovšem zřejmě nezalíbilo slovinskému snajprovi Kikanovićovi a třemi slepenými brankami vrátil modrožlutým barvám tří brankové vedení.

Úvod druhého dějství se povedl více hostům, kteří po pouhých třech minutách dotáhli své brankové manko. Následovala dlouho trvající přestřelka na obou stranách hřiště. Postupně si ale brněnští házenkáři začali vybudovávat brankový polštář, a to především díky skvěle chytajícímu Chmelovi a přesným ranám z ruky Kikanoviće. V poslední vteřině duelu ještě navýšil náskok Brna na čtyři branky Marko Došen. Na Vysočinu tak pojedou svěřenci Pavla Hladíka se čtyřbrankovým náskokem.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Moc si vážíme této výhry, kterou přijímáme s velkou pokorou. Veselí má velké zkušenosti a my jsme ve čtvrtek byli na tréninku v poloviční sestavě, protože půlka týmu měla horečky. V pátek jsme kvůli tomu dokonce rušili trénink. Byli tam dnes hráči, kteří i po nemoci odehráli 60 minut. Takže kdyby mi před zápasem někdo řekl, že vyhrajeme o čtyři branky, beru to všemi deseti. Popravdě si ale myslím, že jsme měli vyhrát o více branek. Čtyři branky ale pořád nejsou moc velký náskok, ve Veselí nás tak čeká velmi těžký zápas.“