Důležité domácí vítězství proti Kopřivnici

Ilić, Janků, Chmela - Ratkovský, Kocich, Živanov, Erbes, Burget, Kikanović, Žvak, Janda, Kasal, Stein, Přichystal, Zahradníček, Bosák

5:3

2/2 – 3/2

526

Musálek 9/2, Polcar 6, Bukovský 3

Pšenice, Žingor - Střelec, Ježek, Zima, Kancel, Petřík, Polcar, Doležel, Brito Benítez, Musálek, Lefan, Bukovský

V utkání 9.kola Chance extraligy házené porážíme Kopřivnici a získáváme velmi důležité domácí body!

Do zápasu Králova Pole proti Kopřivnici po zranění kolene nastoupil Michal Kasal. V úvodu se týmy dlouho přetahovaly o vedení v zápase, Brno sice většinu prvního poločasu vedlo, výraznější náskok si ale vybudovalo až v desáté minutě, kdy vedlo o tři branky. Tento náskok se hostům úspěšně povedlo smazat v závěru úvodní části, kdy po vyloučení domácího Dušana Živanova otočili vývoj utkání. Do druhého poločasu si ale nakonec opět vzalo vedení Královo Pole.

Domácím dobře vyšel i vstup do druhého poločasu, kdy hned v úvodu odskočili Kopřivnici na rozdíl pěti branek. Pro Kopřivnici navíc přišla v 37. minutě velká rána v podobě červené karty pro Jana Polcara, který byl do té doby velmi produktivní. I ve druhé půli Brno neudrželo velký náskok, především kvůli několika nevyužitým šancím, což se naopak hostům dařilo. Napínavý závěr tak Královo Pole rozhodlo až v poslední pětiminutovce, kdy dokázalo skórovat čtyřikrát po sobě a ustálo i sedmimetrový hod Pavla Musálka. Královo Pole nakonec zvítězilo doma 31:28 a udrželo si tak svoji pozici v nejlepší osmičce týmů.

Ohlasy z obou táborů:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Souhlasím s Alešem, Kopřivnice dnes předvedla výkon, který předvádí spíše v domácím prostředí. Když chcete Kopřivnici porazit, tak musíte být trpělivý. Dvakrát jsme ztratili koncentraci a dvakrát se do toho Kopřivnice vrátila. V závěru nám pomohli diváci a Tomáš Janků, který měl tři důležité zákroky. Poslední tři góly jsme dali po akcích, které jsme si ukazovali na videu, takže velké díky klukům. A přál bych si více takovýchto zápasů.“

Vladimír Ratkovský, levá spojka SKKP Handball Brno:

„Já bych chtěl pochválit soupeře za předvedenou hru. Zápas měl všechno srdce, bojovnost a emoce. Nás hnali skvělý fanoušci, kteří pro nás byli hnacím motorem. I když stále máme nějaké zraněné hráče, tak si myslím že jsme do zápasu dali všechno a díky tomu bereme důležité dva body.“

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice:

„Gratuluji domácím k vítězství. Pro mě je pozitivní, že jsme poprvé v sezóně odehráli bojovný venkovní zápas. Určitě to byl vyrovnaný zápas.

Jan Polcar, levá spojka KH ISMM Kopřivnice:

„Přidávám se ke gratulaci Brnu. Myslím si, že to pro domácí nebylo úplně lehké. Dostali jsme se z minus čtyř na remízu, v té chvíli si myslím že domácí nebyli úplně v klidu. Pak jsme udělali zbytečné technické chyby, a to nás asi stálo aspoň bod.