Schams, Štohanzl, Dufka - Štěpán, Jochman, Ogoun, Halíček, Popela, Flajsar D., Melichar, Honc, Duroň, Krejz, Gregorovič, Tomášek, Šůstek

3/3 - 2/2

-

Bosák 6, Kukulovski 5, Tóth 4

Pyško, Furman - Bosák, Přichystal, Kolečkář, Kukulovski, Strack, Kocich, Matsuoka, Erbes, Stein, Vukićević, Zahradníček, Huska, Janda, Tóth

Do 59. minuty jsme tahali za kratší konec, poté udeřil Jakub Bosák a Jan Zahradníček a do Brna jsme si tak odvezli 2 body!

První gól utkání padl ve 41.vteřině a vstřelil ho domácí Jiří Gregorovič. Královo Pole vyrovnalo a poté už následoval začátek šňůry domácích. Ve 13.minutě Veselí vedlo 10:4. V 19.minutě po gólu Lukáše Krejze šel veselský Sokol do vedení 13:6! Následovala třígólová šňůra týmu z jihomoravské metropole. Do kabin se odcházelo za stavu 15:12 pro domácí.

Ve druhém poločase domácí tým rychle odskočil na 5 gólů. Královo Pole díky brankám Šimona Erbese a Jakuba Bosáka snížilo v 39.minutě na tříbrankový rozdíl ve skóre. Domácí tým vedl až do 59.minuty, kdy po trháku Jakuba Bosáka šel poprvé do vedení Kénik. Následovalo srovnání domácích z levého křídla, po kterém následoval oddechový čas hostí. Po oddechovém čase zápas z pravého křídla rozhodl Jan Zahradníček.

Kénik porazil Nové Veselí a odvezl si do Brna velmi cenné a vydřené vítězství!

Zajímavost utkání: Nové Veselí se ujalo vedení v samotném začátku a drželo ho až do 59. minuty, kdy si Brno vypracovalo poprvé v utkání jednobrankový náskok.

Nejlepší střelec: Střelecky se nejvíce dařilo devatenáctiletému domácímu házenkáři Davidu Flajsarovi, který se trefil hned devětkrát.

Co výsledek znamená? Nové Veselí smutní, ztratilo totiž dlouhou bodovou sérii. Hlavně ale mohlo díky zaváhání Zubří nakouknout do top osmičky. Aktuálně je deváté s dvanácti body. Brno je stále třetí, jen o bod zaostává za druhou Plzní, která má ale dva zápasy k dobru.

Pozápasové ohlasy:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Smekám dnes před výkonem Nového Veselí, jak tradičně fanoušci, tak hráči hráli výborně. My jsme strašně prospali úvod zápasu. Takticky jsme byli dobře připravení. Většinu gólů jsme dostali ze situací, které jsme nevěděli. Nebyli jsme na ten zápas dobře připravení v hlavě, možná nám uškodilo to, že nehrál Kuba Flajsar, možná jsme v hlavě trošku polevili. Veselí hrálo dnes famózně. Musím před tím výkonem smeknout. Bylo to dnes hrozně těžké. Do 15. minuty jsme byli jasně horším týmem. Prohrávali jsme o nějakých šest sedm gólů. Na druhou stranu potom se to otočilo. Musím říct, že jsme 45 minut věřili tomu, že to otočíme, a to dnes se povedlo. Dnes byl sport myslím si krutý, že domácí za takto dobrý výkon a my za těch prvních patnáct minut jsme si to vítězství možná úplně nezasloužili. Takový sport někdy je a možná na konci už jsme my měli víc toho morálu. Veselí možná trošku znervóznělo tím, že jsme je dotahovali, to je vždy nepříjemné. My jsme v tom momentu byli asi ti, kteří byli nahoře. Tohohle vítězství si strašně vážíme. Bylo jedno z nejtěžších v sezoně a ještě jednou klobouk dolů před domácími, skvělý výkon od nich a jsem rád, že jsme tu vyhráli.“

Šimon Erbes, spojka SKKP Handball Brno: Myslím, že trenér už řekl vše podstatné. Souhlasím, že jsme možná trošku podcenili začátek. Naštěstí jsme to potom nějak dokopali do vítězného konce. Vezeme si domů dva body, což jsme chtěli.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: V prvé řadě gratuluji Brnu k vítězství. Na konci ukázali kvalitu. Dokázali na konci proměnit několik střel z křídel, což pro ně bylo strašně důležité. Křídla je podrželi. Musím týmu dnes za předvedený výkon strašně poděkovat. Měli jsme nějaké absence. Kdyby si dnes vzal někdo věkový průměr toho týmu, co nastoupil, byl neuvěřitelně mladý. Ti kluci do toho zápasu vstoupili famózně a hráli dobrou házenou hodně dlouho. Na konci nám možná ty zkušenosti chyběly k tomu, abychom to dokázali dovést do vítězného konce. Nemyslím si, že by nám ten výkon nějak extrémně padnul. My jsme na začátku, dá se říci, proměnili všechno. Poprvé v sezoně jsme dostali Víťu Pyška z branky po tom, co neměl takovou úspěšnost. Trápili jsme se na něm a dnes jsme na něj konečně tu úspěšnost měli. Za to jsem strašně rád, že jsme se v tom zakončení někam posunuli. Bohužel na konci, kdy se ten zápas láme, mělo Brno výbornou úspěšnost a my ne. To bylo důležité. Moc mě mrzí, že to neskončilo minimálně remízou. Myslím si, že jsme si ji zasloužili. Myslím, že na konci zápasu, kdy je remíza, a rozhodčí odpíská poslední situaci v útoku Brna tak, jak jí odpískal, tak s tím prostě nesouhlasím. Byla to chyba. Chybu udělá každý, bohužel my už si z toho nic nevezmeme. Asi i rozhodčí ví, že tu chybu udělal, svým způsobem se mi omluvil, ale my už si z toho bod nevezmeme a doufám, že nás to nepřipraví o play-off.“

Lukáš Krejz, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Také nejprve gratuluji Brnu k vítězství. Za mě dnes super týmový výkon na to, že jsme hráli v takové mladé sestavě. To, jak jsme ten zápas i s absencemi ať už Kuby Flajsara nebo David Šůstek, který nebyl stoprocentní, dokázali odehrát. Dnes jsme odehráli dobrý zápas. Bohužel posledních deset minut, jak říkal trenér, je možné, že to bylo trošku o zkušenostech. Přece jenom Brno má trošku zkušenější hráče než my, i věkově starší. Tam se to ukázalo. Hlavně bych chtěl poděkovat našim fanouškům, protože to, co tady dneska opět předvedli, bylo něco neskutečného. Celý zápas nás vlastně hnali dopředu. I když jsme nemohli, tak fanoušci tu byli s námi a za to jim moc děkuju, protože to bylo opravdu moc znát.“

Další utkání odehrajeme ve středu 13.9.2023 od 18 hodin na domácí palubovce proti Frýdku-Místku! Těšíme se na vás!