Leban, Monopoli - Torbjörnsson, Agiolini, Amato, Pugliese, Messina, Boggia, Nardelli, Gallo, Cantore, Beharević, Knežević, Comerlatto, Legrottaglie, Corcione

Kocich 9/1, Mahušek 5/4, Matsuoka 4

Pyško, Furman - Flajsar, Bosák, Ratkovský, Kukulovski, Mahušek, Kocich, Matsuoka, Stein, Zahradníček, Burget, Žvak, Janda, Tóth

Na palubovce italského mistra prohráváme 29:28. V neděli vás budeme potřebovat!

Jihomoravané cestovali do italského městečka jménem Fasano, které je sice co do počtu obyvatel asi devětkrát menší než Brno, ale přesto se museli vypořádat se skvělou kulisou, která atakovala téměř 1300 fanoušků. Pro oba týmy se rovněž jednalo o první vzájemné měření sil v historii.

Brněnští se prosadili jako první, ale soupeř stav rychle otočil. Vedení se neustále přelévalo z jedné strany na druhou, jednalo se o velice vyrovnaný duel. Až v devatenácté minutě dokázal Martin Kocich poslat svůj tým poprvé do dvoubrankového vedení, které navíc umocnil trefou Matsuoka. To si Brněnští drželi poměrně dlouho, jenže těsně před poločasem se domácím přece jen podařilo srovnat. Navíc se Kénik musel vypořádat s červenou kartou a ztrátou Jakuba Tótha.

Po pauze se začínalo od vyrovnaného skóre. Tentokrát se úvodu mnohem lépe chopili domácí, kteří rychle odskočili do vedení o čtyři góly. Hostům se ze začátku nedařilo moc snižovat, v závěru ale dokázali nakonec vyrovnat, a to sedmičkou v 55. minutě. Poté následovalo drama a přetahovaná až do poslední chvíle. Rozhodnout musela až branka, která padla přesně v poslední sekundě, díky čemuž zajistila domácím jednogólový náskok do odvetného utkání.

Hodnocení zápasu v Itálii:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Odehráli jsme velmi těžký zápas. Pro mnoho hráčů se jednalo o pravou premiéru v Evropském poháru. I proto byla vidět značná nervozita, kterou podpořila elektrizující atmosféra pravých Italských Tifosi. Vstup do zápasu nám vyšel, a i bez Luky Vukičeviče, který se nešťastně zranil na posledním tréninku před odletem jsme dokázali v poločase remizovat. I vstup do druhého poločasu byl od nás dobrý, bohužel po 40. minutě jsme udělali 2 technické chyby a neproměnili 2 šance čehož zkušený a dobře hrající italský mistr využil a šel do vedení o 4 branky. V té době bylo v hale neskutečné peklo a tlak na nás byl enormní. Právě tento moment byl zcela zásadní pro výsledek zápasu a my ho zvládli. Zahráli jsme dvě kombinace, vybojovali sedmimetrový hod a dokázali se do zápasu vrátit. V 59. minutě jsme dokonce dokázali srovnat, ale domácí šťastně dokázali dát v poslední vteřině zápasu, ve své přesilovce, gól, který rozhodl o jejich těsné výhře. Jsem velmi hrdý na celý tým. Tento zápas měl všechno, co od evropského poháru čekáte. Kvalitní soupeř, neskuteční fanoušci, tlak na nás a nádherná destinace jihu Itálie. Věřím, že to, že si odvážíme přijatelný pohárový výsledek do odvety nám dá další energii a zkušenosti, které uplatníme v těžkých zápasech extraligy. Už teď se těšíme na odvetu v Brně, kde budeme chtít italského mistra porazit a postoupit do 3. kola. Věřím, že se dokážeme soupeři postavit nejen na hřišti, ale i v hledišti. Více než kdy jindy budeme potřebovat naše fanoušky, ale i fanoušky sportu obecně. Věřím, že pokud bude hala plná k prasknutí a dá nám potřebnou energii dokážeme přes Italského mistra postoupit.“

Daniel Mahušek, levá spojka SKKP Handball Brno:

„Od začátku zapasu jsme věděli, že soupeř má v každém zápase dobrý vstup do utkání, a hlavně tohoto jsme se chtěli vyvarovat. To se nám povedlo a do 15. minuty jsme se se soupeřem přetahovali o gól. Potom se nám povedlo odskočit na rozdíl tří branek a tento stav jsme udržovali do 26 minuty. Od té doby nás soupeř dotáhl a byl na koni a do šaten se šlo za remízového stavu 14:14. Ve 2 poločase se nám nepovedl začátek, kdy nám soupeř utekl na rozdíl 4 branek a tento stav udržoval do 55. minuty. V 55. minutě se nám podařilo srovnat, a tak posledních 5 minut bylo hodně napínavých. Bohužel na konci jsme dostali v poslední sekundě gól, a tak nakonec výhru slavili domácí v poměru 29:28. Ovšem příští zápas hrajeme u nás doma a budeme potřebovat všechny fanoušky, aby nás hnali za postupem. Proto bych vás chtěl všechny pozvat abyste si v neděli 22.10. v 18:00 našli cestu do STAREZ Arény Vodova, budeme se na vás těšit.“

Pojďme společně vyprodat Vodovku! V neděli 22.10.2023 od 18:00 se na Vás všechny těšíme!