Pleva, Machalický - Hlipala, Rychna, Dolejší J., Hlava, Kovařík, Ženatý, Miľko, Matouš, Pekař, Doškář, Dolejší A., Drbohlav, Thorovský, Kastner

5/3 – 1/0

303

Sekulić 7, Zahradníček 4, Bosák 4

Ilić, Grulich - Ratkovský, Huska, Kocich, Živanov, Flajsar, Sekulić, Erbes, Kukulovski, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

Po velmi nepovedené první půli jsme nedokázali výsledek otočit na svoji stranu a se sezónou se loučíme prohrou.

Jičín rychle zlikvidoval manko, v úvodu odskočil na 5:1 a ve 39. minutě již vedl o sedm branek a směřoval k pohodlné výhře. Hosté však zabrali a zápas pořádně zdramatizovali. Hned čtyřikrát je dělila jediná trefa od prodloužení, jenže Východočeši na jejich zásahy vždy stačili najít odpověď. I přesto nakonec byl šťastnějším družstvem domácí Jičín.

Zajímavost zápasu: Jedinou sedmičku házel "Kénik" až minutu před koncem, jenže Martin Kocich ji neproměnil a odmítl tak prodloužení.

Nejlepší střelec: Zkušený srbský pivot Nikola Sekulić ještě o jednu trefu vylepšil domácí zápis a jičínskou síť rozvlnil hned sedmkrát.

Co výsledek znamená: Jičín vylepšil loňské desáté místo o tři příčky, naopak házenkáři Králova Pole si v konečném účtování o dvě místa pohoršili.

Pozápasové ohlasy:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Blahopřeji Jičínu k tomu výsledku. Řekl bych, že oba zápasy byly vyrovnané, na naší straně bylo velké množství technických chyb, dnes jich bylo 20 a na to se těžko vyhrává. Řekl bych, že na to že se hrálo pouze o 7. místo, tak zápasy měly vysokou úroveň. Připomínalo to spíše ostré zápasy ligy, hráči obou týmů ukázali charakter. Za nás určitě ponaučení do příští sezóny, musíme se zamyslet, jak zlepšit náš zdravotní stav, protože jsme hráli v podstatě 6 měsíců s 5 zraněnými hráči. Od ledna jsme hráli v podstatě playoff, protože jsme každý zápas museli vyhrát a stálo nás to spoustu sil. Musíme něco udělat s šířkou kádru a děkuji klukům, kteří odcházejí ať se jim daří, udělali tady pro nás dobrou práci a všem přeji zasloužené volno. Sezóna byla dlouhá a turbulentní a myslím si, že jsme všichni rádi že je konec.“

Jakub Bosák, levé křídlo SKKP Handball Brno:

„Tak já bych asi zhodnotil jenom ty dva naše vzájemné zápasy. V první řadě gratuluji Jičínu k 7. místu. Myslím si, že oba zápasy byly z obou stran velmi bojovné. Zároveň si myslím, že ani Jičín ani my jsme nepředvedli tu naši nejlepší házenou. V Brně jsme vyhráli o gól a velmi šťastně, zároveň si myslím i s odstupem času, že fakt vyhrál šťastnější tým a tým, který více chtěl. Naopak tady v Jičíně to bylo jiné, oba gólmani dnes super jak domácí Ondra Pleva, tak náš Živo Ilić, asi to dnes rozhodla ta větší bojovnost, a hlavně ten počet technických chyb z naší strany, což je tragédie.“

Petr Mašát, trenér O2xyWorld HBC Jičín:

„Děkuji Brnu ke gratulacím. Můžu potvrdit to, co řekli kolegové z Brna. Souhlasím, že oba zápasy byly vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Rozhodující byl asi ten náskok, na který jsme dokázali odskočit, i když se díky dobrému kádru soupeř dokázal vrátit na dostřel. Rozhodly maličkosti a jsem rád, že i když se hrálo o umístění, tak že tým si šel za tím výsledkem víc. Myslím si, že pro Jičín je 7. místo velký úspěch a doufám že se to časem docení. Za celé jaro musím před týmem smeknout a samozřejmě je to velké ponaučení. Pro mladé kluky je dobře, že jsme hráli playoff. Přeji tady všem ať se jim daří.“

Martin Kovařík, levá spojka O2xyWorld HBC Jičín:

„Chtěl bych Královu Poli poděkovat za férovou a vyrovnanou sérii. Potkali se dva vyrovnané týmy, samozřejmě i díky tomu, v jaké fázi sezóny se dnešní zápas odehrál. Chci smeknout před oběma týmy, že oba týmy nechaly na hřišti všechno. Ta série se musela líbit, samozřejmě jsem šťastný, že jsme tu sezónu zakončili vítězně.