Chmela, Pyško - Matsuoka, Kocich, Huska, Ratkovský, Tóth, Erbes, Vomáčka, Burget, Kukulovski, Žvak, Stein, Zahradníček, Bosák, Vukićević

3/3 – 4/6

501

Navrátil 4, Šůstek 3, Flajsar D. 3

Štohanzl Ma., Schams, Dufka - Flajsar J., Štěpán, Jochman, Ogoun, Halíček, Navrátil, Popela, Flajsar D., Melichar, Krejz, Gregorovič, Tomášek, Šůstek

Utkání 3.kola proti Novému Veselí jsme zvládli na jedničku a připisujeme si další dva body, které znamenají, že do odvety evropského poháru jdeme z prvního místa Chance extraligy.

Začátek utkání byl na obou stranách poznamenaný velkým množstvím technických chyb. Domácí tým šel díky trefě Dejana Kukulovskiho do vedení, které si udržoval celý první poločas. Hosté se dlouho nedokázali prosadit ze hry, což znamenalo, že Kénik vedl v 19. minutě 8:4. Do poločasu domácí tým navýšil skóre na pětigólový rozdíl, a tak se do šaten odcházelo za stavu 13:8.

První gól druhého poločasu padl až ve třetí minutě, kdy se prosadil domácí pivot Jakub Tóth. Ve 34. minutě přišla přímá červená pro veselského Davida Šůstka, což hodně změnilo herní tvář hostí. Královo Pole vedlo ve 44.minutě o devět branek. Tento rozdíl si udržovali domácí až do konce zápasu. Konečné skóre bylo 31:23 pro domácí, kteří se posouvají minimálně do soboty do čela Chance extraligy.

Zajímavost zápasu: Z posledních šesti vzájemných střetů neprohrálo Brno jediný. Ve čtyřech případech slavilo výhru a ve zbylých dvou duelech uhrálo s Novým Veselím remízu.

Nejlepší střelec: Černohorská posila Brna Luka Vukićević i ve třetím startu nové sezony vstřelil přesně pět branek, což z něj dělá nejlepšího střelce Kéniku.

Mládí vpřed: Sedmnáctiletý Tomáš Vomáčka nastoupil teprve ke svému druhému utkání v nejvyšší mužské soutěži a podařilo se mu vstřelit hned pět gólů!

Co výsledek znamená: Brno si připisuje třetí výhru v řadě a dobře se tak naladilo na sobotní zápas v Evropském poháru proti Zubří. Hosté z Nového Veselí odjíždí domů s prázdnou a na svůj první bodový zisk stále čekají.

Ohlasy z tiskové konference po zápase 3. kola:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Nebyl to úplně nejhezčí zápas. Hodně se na tom podepsal úvod utkání, který doprovázelo velké množství technických chyb na obou stranách. Potom jsme přepnuli na jiný rychlostní stupeň, a zvládli jsme utkání hlavně v obranné fázi. Za první poločas jsme dostali 8 gólů, což je velmi dobrá vizitka. Veselí mělo za sebou dva velmi dobré zápasy a myslím si, že i to nám hodně pomohlo, protože jsme museli být soustředění. Výsledek jsme si odpracovali velmi tvrdou prací. Jsme rádi za vysokou výhru, minimálně do soboty budeme první, což jsme před odvetou evropského poháru chtěli. Děkuji Veselí za super zápas.“

Tomáš Vomáčka, levé křídlo SKKP Handball Brno:

„V první řadě moc děkuji trenérovi a celému realizačnímu týmu za důvěru. Jsem rád, že jsem mohl odehrát první zápas doma na Vodovce, kde byla z mého pohledu skvělá atmosféra. První poločas jsme skvěle bránili, v útoku jsme sice udělali pár chyb, ale oddřeli jsme to a moc nám pomohli gólmani, jak Tomáš, tak Víťa. Druhý poločas byl už trochu vlažnější, ale zvládli jsme to a děkuji moc fanouškům, že nás dnes přišli podpořit a těšíme se na ně v Zubří.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí:

„V první řadě gratuluji domácím k zasloužené výhře. Od začátku jsme nepředváděli dobrý výkon, v podstatě jsme neměli za celý zápas žádnou silnou pasáž. V prvním poločase jsme byli dlouho ve hře, když se střídaly chyby na obou stranách. Oba týmy do zápasu nevstoupily nějakým oslnivým výkonem. Postupem času však Brno zlepšilo, na rozdíl od nás, hru a vytvořilo si polštář 5 branek a od té doby to spělo k výhře domácích. V druhém poločase se pak na hřiště dostali hráči, kteří doposud neměli nějaké větší vytížení. A věřím, že se nám to, že odehráli tento zápas i mladí hráči, vrátí v dalších zápasech.“

Jiří Gregorovič, pivot TJ Sokol Nové Veselí:

„Chtěl bych také v první řadě pogratulovat domácím k vítězství. Neplnili jsme to, co jsme trénovali a ani jsme nepřenesli věci z videa do zápasu. Nedokázali jsme se prosadit v útoku a nedokázali jsme to napravit ani v obraně, tady vidím největší problém. Na konci už jsme byli dole a nedokázali jsme s výsledkem nic udělat.“

Další zápas odehrajeme v sobotu 16.9., kdy nás od 18 hodin čeká odveta EHF European Cupu na palubovce Zubří. Přijeďte nás podpořit v co největším počtu a pomozte nám k postupu!