Zaplatílek, Douda, Mazač - Pavlov, Škalda, Popela, Koubek, Ipser, Svoboda, Hill, Krošík, Havlík, Kachlík, Gábriš, Hlavenka

2/2 – 5/3

320

Zahradníček 5, Kocich 5, Žvak 3

Furman, Pyško - Mahušek, Matsuoka, Kocich, Huska, Ratkovský, Flajsar, Kukulovski, Žvak, Janda, Stein, Zahradníček, Bosák, Vukićević

„Šalina derby“ jsme zvládli a připisujeme si další dva body do tabulky, ve které nám patří 3.místo!

Domácí sice vstřelili první branku v zápase, nicméně poté se SKKP ujalo iniciativy. Hned v prvním poločase si vytvořilo pětigólový náskok. Ve druhé půli sice Maloměřice tlačily na pilu a postupně snižovaly, Kénik si však své vedení nenechal sebrat a slavil dva body po výhře 27:25.

Zajímavost zápasu: V posledních pěti vzájemných duelech se vždy lépe dařilo celku z Králova Pole. Majlont v nich dokázal uhrát jediný bod za remízu 28:28 v únoru 2022.

Nejlepší střelec: Na straně Maloměřic pálil Jan Škalda, jenž rozvlnil síť celkem devětkrát. Zato Brno se mohlo spolehnout na dva pětigólové střelce, a to Jana Zahradníčka a Martina Kocicha.

Co výsledek znamená: Maloměřice prohrály osmý zápas z devíti a jsou předposlední, Kénik se bodově dotáhnul na druhou Karvinou.

Kaňkou na vítězném derby je zranění Vláda Ratkovského, který se zranil v prvním poločase. Vlado drž se, jsme s tebou!

Pozápasový ohlas:

Pavel Hladík, SKKP Handball Brno:

„Rozhodně to nebyla reklama na házenou. V prvním poločase jsme zbytečně přišli o Vlada a myslím si, že kdyby se Majlont soustředil na zápasy, které jsou pro ně důležité, tak jako dnes, že by neměli dva body. Oni si to schovají na nás úplně zbytečně, protože tady mají šanci téměř nulovou. My si sice odvážíme dva body, ale bohužel i zranění Vlada Ratkovského, který nám bude chybět. Chtěl bych poděkovat fanouškům, protože jsme si připadali jako doma!“