Přes italského mistra postupujeme do 3.kola EHF European Cupu!!

Pyško, Furman - Flajsar, Bosák, Kukulovski, Ratkovský, Kocich, Matsuoka, Erbes, Vukićević, Stein, Zahradníček, Burget, Žvak, Tóth, Janda

2/3 - 3/3

910

Cantore 7, Angiolini 5, Comerlatto 3

Leban, Monopoli, Vinci - Corcione, Beharević, Gallo, Boggia, Amato, Knežević, Messina, Torbjörnsson, Pugliese, Comerlatto, Angiolini, Cantore

V domácím zápase jsme zvítězili nad italským mistrem o osm branek a slavíme postup do 3.kola EHF European Cupu!

Brno v prvním zápase dvojutkání Evropského poháru proti italskému Fasanu prohrálo o jeden gól. Do odvety tak šlo s vědomím toho, že velká šance stále žije.

Začátek byl ale pro Jihomoravany jako z hororu. Pomalý nástup do zápasu zapříčinil nepříznivý stav 0:3. Domácí se však rychle vzpamatovali a zanedlouho srovnali. Postupně pak přebírali otěže zápasu, díky čemuž se dostali do vedení 10:6.

Konec prvního poločasu byl jako na houpačce. Fasano se totiž dotáhlo na rozdíl jednoho gólu, nicméně ještě před odchodem do kabin si Brno stihlo vytvořit třígólový polštář. O tom, jak důležitý zápas byl, svědčilo také skóre po půlhodině hry 12:9, které v součtu dalo pouze jednadvacet gólů.

Do druhé půle vstoupili mnohem lépe domácí, kteří si hlídali výsledek a nepřipouštěli žádné drama. Ač se Fasano ze začátku snažilo držet vyrovnaný stav, postupně Kénik zvyšoval náskok až do té míry, že se skóre blížilo k dvoucifernému rozdílu. Konec utkání jednoznačně patřil domácímu celku. Brno postupuje do dalšího kola Evropského poháru díky výhře 28:20 v odvetě.

Los dalšího kola proběhne v úterý 24.10.2023 od 11:00 na YouTube The Home of Handball!